Het laatste voetbalnieuws » Bradley gaat voor derde plaats met Heerenveen
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

Bradley gaat voor derde plaats met Heerenveen

Bradley gaat voor derde plaats met Heerenveen

Gepubliceerd op maandag 10 december 2007 om 09:30

Michael Bradley nam zondag tegen FC Groningen nadrukkelijk de honneurs waar van de geschorste Afonso Alves. Met een hattrick stond de Amerikaan aan de basis van de 4-2 overwinning. "Ik had een beetje geluk", zegt de middenvelder bescheiden.

De drie treffers in de noorderlijke derby onderstrepen de uitstekende vorm van Bradley. In officiële wedstrijden was hij deze voetbaljaargang voor Heerenveen al tien keer trefzeker. Voor trainer Gertjan Verbeek is de Amerikaan inmiddels een vaste waarde. Niet slecht voor een speler die amper twee jaar geleden debuteerde voor New York/New Jersey Metrostars, het huidige Red Bull New York.

"Ik kan me niet herinneren ooit zo productief te zijn geweest", zegt de 20-jarige Bradley tegen FCUpdate.nl. "Tegen Groningen toonde de ploeg een grote inzet en dat is het belangrijkste. Ik stond telkens op de goede plaats om te scoren. Dat is echt toeval, want anders zou ik iedere week wel drie doelpunten maken."

Hoewel Bradley de Amerikaanse nationaliteit bezit, is hij goed op de hoogte van de rivaliteit tussen de twee noorderlijke ploegen. "Wedstrijden tegen Groningen zijn voor Heerenveen altijd heel belangrijk. Ook als Amerikaan kan ik de spanning tussen beide ploegen goed begrijpen. Vanaf mijn eerste dag bij Heerenveen heb ik al gehoord over het belang van deze duels."

Door de overwinning tegen Groningen hebben de Friezen de aansluiting gevonden met de top in de Eredivisie. Heerenveen bezet de vierde plaats, op slechts vijf punten van koploper Ajax. Bradley: "We nemen het de komende weken op tegen directe concurrenten, dus het is aan ons om onze kwaliteiten te tonen. Willen we wat bereiken, dan moeten we van die ploegen winnen. De clubs staan dicht bij elkaar, waardoor voor ons ook de derde plaats mogelijk is."

Met de aanstaande rentree van Alves lijkt Heerenveen een serieuze bedreiging voor de traditionele topploegen in Nederland. De Braziliaan zat tegen Groningen zijn voorlaatste duel schorsing uit. "We hebben genoeg goede voetballers, maar Alves brengt iets extra's", aldus Bradley. "Hij kan een wedstrijd vanuit het niets beslissen. Met Alves terug in de aanval kan het voor ons alleen maar beter gaan."


Door: Ger Hensen


Gerelateerd

Wedstrijden

SC Heerenveen - FC Groningen

Clubs

SC Heerenveen

Personen

Michael Bradley

Tip:

Reacties

Meer voetbalnieuws

Wedstrijdverloop

SC Heerenveen - FC Groningen 4-2
2'G. Lovre (e.d.)1-0
7'M. Bradley2-0
9'E. Nevland2-1
14'E. Nevland2-2
22'M. Bradley3-2
41'M. Bradley4-2
Lees alles over SC Heerenveen - FC Groningen

FCUpdate Social Media

De stand

nl Eredivisie 2007-2008
1. PSV 34 72   10. FC Utrecht 34 46
2. Ajax 34 69   11. AZ 34 43
3. NAC Breda 34 63   12. Vitesse 34 43
4. FC Twente 34 62   13. Sparta 34 34
5. SC Heerenveen 34 60   14. Heracles Almelo 34 32
6. Feyenoord 34 60   15. Willem II 34 31
7. FC Groningen 34 51   16. De Graafschap 34 30
8. NEC 34 49   17. VVV Venlo 34 29
9. Roda JC Kerkrade 34 47   18. Excelsior 34 27
Bekijk ook de Eredivisie 2007-2008 stand, wedstrijden en nieuws.