Deze site brengt je het laatste voetbalnieuws, foto's, video's en interviews uit de voetbalwereld.
Dat alles 24 uur per dag, zeven dagen per week!
© 2004-2012 FCUpdate.nl Groningen

Ruud van Nistelrooy noemde de oefenwedstrijd tegen Denemarken, donderdag in Eindhoven, een 'goede test'. "Natuurlijk vinden fans het leuker als je met 3-0 wint zoals tegen Oekraïne, maar deze wedstrijd was voor ons een stuk nuttiger."
Zaterdag stond Nederland tegenover elf spelers uit Oekraïne die uitstraalden dat ze liever op het strand wilden liggen, dan voetballen. Tegen Denemarken was daar geen sprake van. "Daarom was dit voor ons een goede test. In onze voorbereiding op het Europees kampioenschap betekent deze wedstrijd veel meer voor ons, dan die overwinning op Oekraïne", zei de spits tegen FCUpdate.nl.
![]() |
Van Nistelrooy vond dat zijn elftal het er goed vanaf gebracht had tegen de Denen. "We hadden, vooral voor rust, een paar goede momenten. Neem mijn goal, dat was een prachtige aanval met één keer raken over diverse schijven. Het is alleen jammer dat we niet vaker gescoord hebben, we hebben nagelaten om het duel voor rust te beslissen. Na de rust hadden we fysiek moeite om overeind te blijven. Maar dat is begrijpelijk na zo'n zware trainingsweek."
Toch kon ook Van Nistelrooy niet ontkennen dat het spel van Oranje niet vlekkeloos was. Zo kregen de Denen een handvol kansen en was de gelijkmaker van verdediger Poulsen, vlak na rust, daarom niet eens onterecht. "Soms", zegt de spits voorzichtig, "zien we er als team niet zo best uit bij de omschakeling. Als Denemarken snel omschakelde, hadden we soms nog iets te veel mensen voor de bal."
Van Nistelrooy sloot zijn verhaal, ondanks dit puntje van kritiek, positief af. "We kunnen, zeker gezien de eerste helft, wel verder met deze wedstrijd, vind ik."