John van den Brom leidde maandag zijn eerste oefensessie bij Anderlecht. De 45-jarige Nederlandse trainer kon niet wachten tot de voorbereiding op het nieuwe seizoen ging beginnen.
"Ik keek ontzettend uit naar deze dag. Een eerste dag bij een nieuwe club is altijd bijzonder. Je leert je nieuwe collega’s kennen, er is de eerste kennismaking met de spelersgroep. Het zijn allemaal leuke momenten", zegt Van den Brom op de website van Anderlecht. "Ik heb bij mijn aankomst een gretige groep ontdekt, maar dat is ook normaal. Als er een nieuwe coach komt, wil iedereen zich graag bewijzen en gaan voor een plekje in de A-kern."
De selectie van de Belgische topclub telde tijdens de eerste training 29 man. "Zonder de internationals", geeft Van den Brom aan. "Zij zijn langer aan de slag geweest en ze verdienen dan ook wat extra verlof. Het is ergens ook wel een voordeel, want nu krijg ik de kans om ook de andere spelers te leren kennen. We zullen de komende twee weken met deze groep trainen. De selectie zal zich daarna wel vanzelf vormen. Iedereen mag bij mij laten zien wat ze kunnen, ik sta ervoor open."