PEC Zwolle verloor zondag voor eigen publiek in een doelpuntrijk duel van Ajax (2-4). Trainer Arl Langeler begreep niet waarom de promovendus pas bij een achterstand van 0-4 ging voetballen.
"We toonden veel te veel respect. Dat terwijl Ajax toch met een heel jonge defensie acteerde. Daar balen we nu van", zegt Langeler. "Op deze manier hadden we Ajax net zo goed kunnen bellen en een uitslag afspreken. Dit was geen wedstrijd. Dat zou je bij die uitslag van 2-4 nog denken. Maar dat was natuurlijk niet het geval."
"Natuurlijk lag het aan de kwaliteit van Ajax dat we ze niet onder druk konden zetten. Ze spelen een erg snel positiespel. Maar we mogen dit ons zelf ook kwalijk nemen. We weten nu in ieder geval zeker dat we altijd zelf moeten voetballen. Afwachten en achterover leunen, dat is niet ons ding."