Priske verdedigt Feyenoord na verlies tegen Ajax: 'Kijk maar naar de statistieken'

31 oktober 2024, 10:29
Priske verdedigt Feyenoord na verlies tegen Ajax: 'Kijk maar naar de statistieken'
Foto: © Feyenoord ONE
11 reacties
Maak ons je Google-favoriet

Brian Priske constateerde na afloop van Feyenoord - Ajax (0-2) dat de Rotterdammers het in veel facetten beter deden dan de ploeg van Francesco Farioli. Toch viel de score de Amsterdamse kant op.

Op de persconferentie werd Priske gevraagd of hij zijn team ook wat vermoeid vond ogen. "Ik heb de fysieke statistieken nog niet gezien, dus dat weet ik niet. Maar bij alle andere statistieken scoren we hoger (dan Ajax, red.)."

Artikel gaat verder onder video

LEES OOK: Roep om bankzitter Feyenoord neemt toe: 'Hoe lang nog?'

De Deense oefenmeester vertelt vervolgens waarin Feyenoord hogere ogen gooide dan Ajax. "Balbezit, indribbelen van de zestien van de tegenstander, schoten op doel, grote kansen, hoger xG. Daar scoren we allemaal hoger in, maar het scorebord liegt nooit. Zij pakten de momenten die ze kregen. Als wij dat hadden gedaan, hadden we mogelijk voort kunnen borduren op de energie van het publiek. Maar wij pakten die momenten niet."

Feyenoord had woensdag bijna 60% balbezit en schoot vijftien keer in de richting van Remko Pasveer. Daarvan belandden twee schoten ook daadwerkelijk tussen de palen. De Expected Goals-verhouding viel inderdaad ook in het voordeel van de Rotterdammers uit: Feyenoord had na het duel 1,37 xG bij elkaar gevoetbald, terwijl dat getal bij Ajax 0,63 bedroeg. Toch moet daarin ook de game state worden meegenomen, aangezien de ploeg van Farioli na een vroege 0-2 voorsprong niet meer zozeer hoefde (en wilde) aanvallen.

➡️ Misschien vind je dit artikel ook interessant

🔗 Hélène Hendriks opent Ziggo-analyse met ‘rare bewoording’ over Feyenoord

Royston Drenthe spreekt van een 'rare bewoording' van Hélène Hendriks over Benfica - Feyenoord.

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl
Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl
  • Ticketshop
  1. peterdejong1983
    Erkende gebruiker! Meer info
    1.129 Reacties
    1.501 Dagen lid
    4.985 Likes
    peterdejong1983
    Gekopieerd!

    Sorry Brian, maar over 1 statistiek heb je het toch echt fout.
    Schoten op doel was toch echt minder.

  2. Klantenservice
    Erkende gebruiker! Meer info
    2.054 Reacties
    1.307 Dagen lid
    18.999 Likes
    Klantenservice
    Gekopieerd!

    Leuk die statistieken, maar daar krijg je geen punten voor. Statistieken zijn ook te sturen, door beide ploegen. Logisch dat het balbezit en het aantal kansen bij Feyenoord hoger was. Komt vooral door de tweede helft. Hierin koos Ajax er bewust voor om niet meer te voetballen. De bal aan de tegenstander te laten en de boel tegenhouden. Laat je tegenstander maar rondspelen. Zolang je niet in de problemen komt, is het prima. Dat is een tactiek, die de statistieken beïnvloed. Maar daardoor geven de statistieken niet perse het juiste wedstrijdbeeld weer. Statistisch was je dan misschien beter, maar in de praktijk was je dat niet.

  3. Laurens1
    3.090 Reacties
    1.004 Dagen lid
    37.703 Likes
    Laurens1
    Gekopieerd! bewerkt

    Om de wijsheid van een aardige voetballer en trainer te verwoorden; nummer 14:
    OM TE WINNEN MOET JE SCOREN, zo simpel is het, niets statistieken!

  4. RudoIf21,
    5 Reacties
    754 Dagen lid
    79 Likes
    RudoIf21,
    Gekopieerd!

    Belangrijkste statistiek; Ajax heeft twee doelpunten meer gemaakt.

  5. Mike
    Erkende gebruiker! Meer info
    895 Reacties
    1.501 Dagen lid
    5.351 Likes
    Mike
    Gekopieerd!

    En de statistieken laten het ook zien. Kansen afmaken blijft een probleem.

    1. kpd
      1.485 Reacties
      744 Dagen lid
      18.820 Likes
      kpd
      Gekopieerd!

      Euh, welke kansen ? Nog wel
      In meervoud ook ?

  6. kpd
    1.485 Reacties
    744 Dagen lid
    18.820 Likes
    kpd
    Gekopieerd!

    Leren ze het dan nooit, we hadden er verleden jaar ook een bij Ajax die alleen maar van statistieken en data uitging zonder een speler werkelijk te bekijken, het is geen computer spelletje volgens mij en er spelen wel meer dingen bij voetbal dan statistieken

  7. R21 ̣
    3 Reacties
    735 Dagen lid
    51 Likes
    R21 ̣
    Gekopieerd!

    Ik zeg het niet graag maar hier slaat de beste man toch volledig de plank mis. Leuk die statistieken, maar het feit blijft dat Ajax geen moment in de problemen kwam en dat we op alle fronten afgetroefd zijn.

    1. RUDОLF21.
      366 Reacties
      735 Dagen lid
      5.434 Likes
      RUDОLF21.
      Gekopieerd!

      Neen. Er is sinds vandaag iemand die mij al 3 of 4 keer heeft gekopieerd met zijn profielnaam. En stuurt dus berichten die niet van mij zijn. Zeer vervelend.

    2. kpd
      1.485 Reacties
      744 Dagen lid
      18.820 Likes
      kpd
      Gekopieerd!

      Weet niet maar een verliespartij brengt toch vele mensen in de war wie ook wie is

  8. boyke27db
    Erkende gebruiker! Meer info
    53 Reacties
    984 Dagen lid
    418 Likes
    boyke27db
    Gekopieerd!

    Wat lul je nu Priske met je fysieke statistieken. Als dat zo was dan had je wel gewonnen. Geef eens toe koppige man dat je met fysieke statistieken wederom je blunderende keeper Wellenreuther bedoelt maar dat is een heilig beentje bij je of opgelegd door een slecht bestuur. Als ik Bijlow as dan was ik per direct vertrokken maar hij is nog te veel Feyenoorder schijnbaar. Als beste keeper van Nederland ga je toch lekker naar Buitenland en laat je Priske stikken die je toch niet gaat opstellen.
    Een erg laf Feyenoord heeft verdiend verloren van een met veel meer inzet tonende AJAX wat toch de laatste tijd aan het zwalken was. Er klopt daar toch niet zoveel van als team. Nou dat hebben we dus gezien mister Priske en de Nederlaag ligt voor 90% aan jou als coach zijnde en ga niet lullen over statistieken. Je schuilen achter iets wat taal nog teken klopt.