Ajax wil speler die afgelopen zomer vertrok nu alweer terughalen naar Amsterdam

28 januari 2025, 16:35
Ajax wil speler die afgelopen zomer vertrok nu alweer terughalen naar Amsterdam
Foto: © Imago
7 reacties
Maak ons je Google-favoriet

Carlos Forbs maakte afgelopen zomer laat in de transferwindow op huurbasis de overstap van Ajax naar Wolverhampton Wanderers, maar keert mogelijk deze week alweer terug in Amsterdam. Volgens Voetbal International is de huidige nummer twee van de Eredivisie met de club uit Engeland in gesprek om Forbs eerder terug te halen van zijn verhuurperiode. De rappe Portugees moet Francesco Farioli meer opties geven op de linksbuitenpositie.

Ajax en Farioli hebben een groot probleem op de linkerflank. De Amsterdammers namen tijdens de laatste dagen van de afgelopen transferwindow afscheid van Steven Bergwijn én Forbs, waardoor Mika Godts de enige ‘echte’ overgebleven linksbuiten bleef in de selectie van Farioli. Godts maakte in de eerste seizoenshelft een goede indruk, maar viel in de uitwedstrijd tegen FC Twente op 10 november geblesseerd uit en moest daardoor een paar weken toekijken. In die periode bleek hoe groot het probleem was voor Farioli, die verschillende spelers op de linksbuitenpositie posteerde, maar geen van hen bleek een goede vervanger van Godts.

Artikel gaat verder onder video

De Amsterdammers hebben de komst van een linksbuiten dan ook al tijden bovenaan hun verlanglijstje staan. Ze hadden daarbij hun vizier gericht op de komst van Raúl Moro. De dribbelaar van Real Valladolid bereikte een paar weken geleden al een persoonlijk akkoord met Ajax over een overstap naar de Johan Cruijff ArenA, maar raakte onlangs geblesseerd in de uitwedstrijd tegen Espanyol. Moro staat daardoor nog wel even aan de kant. Volgens VI is de komst van Moro nog wel een ‘optie’ voor Ajax, maar ‘dat lijkt vooral iets voor de zomer te worden’. Technisch directeur Alex Kroes moest dus doorschakelen en nu wordt duidelijk dat de voorkeur uitgaat naar een vervroegde terugkeer van Forbs.

LEES OOK: 'Snelle breuk' tussen Ajax en Farioli niet uitgesloten: 'Explosiegevaar'

Amper speeltijd in Engeland

De Portugees maakte in de zomer van 2023 voor veel geld de overstap van Manchester City naar Ajax. Hij beleefde een hoopgevende start, maar slaagde er niet in een basisplaats te veroveren. Forbs kwam tijdens de eerste wedstrijden van dit seizoen in de voorrondes van de Europa League nog veel in actie, maar Ajax stond desondanks niet onwelwillend tegenover een vertrek van de buitenspeler. Hij maakte uiteindelijk op huurbasis de overstap naar Wolverhampton Wandereres. De club uit de Premier League bedong een optie tot koop, die verplicht zou worden bij minstens tien basisplaatsen voor Forbs. Hij kwam tot op heden echter pas tien keer in actie voor Wolverhampton, waarvan één keer als basisspeler. Het aantal van tien basisplaatsen lijkt hij dus niet te gaan halen.

Ajax en Wolverhampton Wanderers zijn nu dus in gesprek over een voortijdig einde van de verhuurperiode. Maar omdat er in augustus geen clausule is bedongen om Forbs tussentijds terug te halen, zal daarover onderhandeld moeten worden, zo schrijft VI.

➡️ Misschien vind je dit artikel ook interessant

🔗 ‘Treurigmakende’ situatie rondom Ajax-speler: ‘Kapotgemaakt door Team Farioli’

Valentijn Driessen ziet dat er van een talentvolle speler van Ajax 'niets meer over is' en geeft trainer Francesco Farioli de schuld.

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl
Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl
  • Ticketshop
  1. Kramer
    Erkende gebruiker! Meer info
    3.322 Reacties
    1.503 Dagen lid
    20.918 Likes
    Kramer
    Gekopieerd!

    Snap het wel, hij blijft na het seizoen toch niet daar. En je kan nu 8 miljoen uitgeven voor Moro maar dan zit je deze zomer weer met 3 buitenspelers. Bovendien heb je dan weer verhuur ruimte om een ander te mogen verhuren. Het is een betere backup dan Akpom daar.

    1. Ruud40
      Erkende gebruiker! Meer info
      1.020 Reacties
      771 Dagen lid
      12.067 Likes
      Ruud40
      Gekopieerd!

      Beter iets den niets. Ik zie het somber in, uur na uur verstrijkt. Maar er gebeurt nada, noppes, niets in Amsterdam. Geen geruchten over spelers, geen op Schiphol gespotte kandidaten. Geen zaakwaarnemers meer die hun spelers aan Ajax koppelen. De directie bij Ajax ligt in een diepe winterslaap en gelooft het allemaal wel.

  2. Copa
    2.225 Reacties
    1.153 Dagen lid
    22.825 Likes
    Copa
    Gekopieerd!

    Heel verstandig. Als je geen linkerspits kan vinden die je echt wil hebben dan schakel je door naar een bekende. Met Farioli aan het roer met name het wisselbeleid, is Forbs een goede zet

  3. dilima1966
    4.274 Reacties
    1.244 Dagen lid
    19.651 Likes
    dilima1966
    Gekopieerd! bewerkt

    Weer paniek bij ajax Geen geld om spelers te kopen dan verhuurder spelers terug halen ik voel dat het niet goed uit gaat pakken voor ajax eerder gezegd magere Windows transfer voor ajax

    1. kpd
      1.485 Reacties
      746 Dagen lid
      18.820 Likes
      kpd
      Gekopieerd!

      Crimson, nog steeds de rijkste club van Nederland, blijkbaar weet je niet wat een cashflow inhoud knulletje

    2. dilima1966
      4.274 Reacties
      1.244 Dagen lid
      19.651 Likes
      dilima1966
      Gekopieerd!

      Forbs heeft het niet laten zien bij ajax kun je net zo goed een jeugd speler er neer zetten en een kans te geven terug halen van Forbs kost ajax geld

  4. CG
    4.125 Reacties
    1.202 Dagen lid
    14.636 Likes
    CG
    Gekopieerd! bewerkt

    Van een zéér goede stabiliteit en voetbalniveau, daar kan vooral niet over gesproken worden. Ajax blijft in een meest dramatische situatie zitten !!!