PSV weigert zware schorsing Joey Veerman en gaat zich melden in Zeist

5 augustus 2026, 18:01
Joey Veerman krijgt een rode kaart bij PSV - AZ
Foto: © Imago
16 reacties
Maak ons je Google-favoriet

Joey Veerman en PSV hebben het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal afgewezen. Dat meldt het Eindhovens Dagblad. De KNVB wilde de middenvelder voor twee wedstrijden schorsen, plus één duel voorwaardelijk, naar aanleiding van zijn rode kaart tegen AZ in de strijd om de Johan Cruijff Schaal.

Veerman werd al vroeg van het veld gestuurd nadat hij Mexx Meerdink met een hoog geheven voet achter het oor raakte. Scheidsrechter Serdar Gözübüyük miste het incident aanvankelijk, maar trok na tussenkomst van VAR Pol van Boekel alsnog rood. PSV verloor het duel uiteindelijk met 4-0.

Uitspraak volgt vrijdag

Artikel gaat verder onder video

PSV en Veerman bestrijden dat sprake was van ernstig gemeen spel en laten de zaak daarom voorkomen bij de tuchtcommissie in Zeist. Die behandelt de zaak donderdagavond en doet vrijdag uitspraak. Een eventueel beroep heeft geen schorsende werking. Wanneer de tuchtcommissie een uitsluiting oplegt, mist Veerman dus sowieso de Eredivisie-opener tegen Fortuna Sittard van zaterdagavond.

Veerman toonde zich na afloop schuldbewust en benadrukte dat van opzet geen sprake was. “Iedereen heeft volgens mij gezien dat dit absoluut niet de bedoeling was”, zei hij bij ESPN. “Het was heel ongelukkig. Ik hoop dat zijn wond snel heelt.”

Ook de ESPN-analisten Kenneth Perez en Marciano Vink plaatsten vraagtekens bij de rode kaart. Zij wezen vooral op het ontbreken van hardheid en het ongelukkige karakter van de overtreding. Veerman had in zijn profcarrière niet eerder een rode kaart gekregen.

Wat vind jij van de voorgestelde schorsing door de aanklager betaald voetbal?

Laden...
2241 stemmen
Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl
Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl
  • Ticketshop
  1. Sebas80
    40 Reacties
    283 Dagen lid
    90 Likes
    Sebas80
    Gekopieerd! bewerkt

    Overdreven en niet nodig om hier zo’n ‘zware’ straf voor te geven. Veerman had duidelijk niet de intentie om hem zo te raken, probeerde met z’n voet de bal weg te tikken dat mislukte waardoor hij hem lelijk maar niet bewust raakte.

  2. Kramer
    Erkende gebruiker! Meer info
    3.322 Reacties
    1.500 Dagen lid
    20.918 Likes
    Kramer
    Gekopieerd! bewerkt

    2 is toch gewoon normaal? Noppen in de nek van je tegenstander.. wat verwacht je dan?

    1. RSSL
      5 Reacties
      91 Dagen lid
      20 Likes
      RSSL
      Gekopieerd!

      Nek in de noppen! Zeer ongelukkig!
      Niet te hopen dat R. Koeman in de tuchtcommissie zit,….

    2. RichardTenBohmer21
      46 Reacties
      1.341 Dagen lid
      302 Likes
      RichardTenBohmer21
      Gekopieerd!

      zeker nooit gevoetbald?!?!tuurlijk het is l*llig hoe het gebeurde maar als je de herhaling kijkt kijkt veerman de andere kant op hij heeft niet eens in de gaten dat hij zijn gezicht raakt....maar ja dat is mijn reeele mening

    3. Ron@home
      67 Reacties
      1.187 Dagen lid
      441 Likes
      Ron@home
      Gekopieerd!

      Blijft gewoon een ongelukkige botsing. Meerdink kwam ook laag koppend in. Had Meerdink er ook met de voet naartoe gegaan (geen vreemde actie bij zo'n bal) dan had er ook niks aan de hand geweest. Je ziet gewoon dat ze beiden puur voor de bal gaan...

  3. MerelK
    107 Reacties
    745 Dagen lid
    308 Likes
    MerelK
    Gekopieerd! bewerkt

    Beetje selectieve verontwaardiging hier, tuurlijk pakt het gevaarlijk uit, maar intentie en intensiteit wordt altijd meegewogen. Omdat het Veerman is had het ineens meer moeten zijn?
    Ik zou 1 verwacht hebben, 2 kun je misschien nog redelijk uitleggen, maar 2+1 voorwaardelijk voor een duidelijk ongelukkige actie van iemand die zelden zware overtredingen maakt is echt pittig. Kan begrijpen dat PSV hier wel uitleg en argumenten over wil horen.

    1. Ronnie B
      212 Reacties
      1.227 Dagen lid
      315 Likes
      Ronnie B
      Gekopieerd!

      @MerelK: het was zeker niet de bedoeling van hem om Mexx Meerdink zo te blesseren, maar het was natuurlijk wel gevaarlijk spel, zijn been ging niet per ongeluk zo hoog, en dan loop je het risico dat je iemand in het gezicht raak, daar staat nou eenmaal een straf voor, toch niet omdat het Veerman is, dit geldt voor iedere speler, dat is toch geen selectieve verontwaardiging van wie dan ook.

  4. dilima1966
    4.274 Reacties
    1.242 Dagen lid
    19.651 Likes
    dilima1966
    Gekopieerd! bewerkt

    Kom.op zegt Joey Veerman karate trap in gezicht dat ziet een blinde nog

    1. Ron@home
      67 Reacties
      1.187 Dagen lid
      441 Likes
      Ron@home
      Gekopieerd!

      Nee, jij mag gewoon Veerman/PSV niet... Totaal geen opzet in het spel, allen hoogst ongelukkig. Ik heb een ongenadige hekel aan PSV, maar ik ben ook voetballiefhebber....

  5. Stoker
    290 Reacties
    1.170 Dagen lid
    1.344 Likes
    Stoker
    Gekopieerd! bewerkt

    Ben het met jullie eens, maar de intentie om hem een schop te geven was er niet. Dus kan het bezwaar wel begrijpen

    1. Quarlon
      Erkende gebruiker! Meer info
      1.296 Reacties
      1.500 Dagen lid
      4.719 Likes
      Quarlon
      Gekopieerd! bewerkt

      @Stoker ik vind dat hij nog goed wegkomt. Leuk dat de intentie er niet was maar de schade is er bij de tegenstander niet minder om en had veel zwaarder kunnen zijn.

  6. luckytrebor
    9 Reacties
    853 Dagen lid
    14 Likes
    luckytrebor
    Gekopieerd!

    Je voet op. 1.8 meter hoog is nooit ongelukkig. Risico op doodschop is dan aanwezig, dus schorsing is normaal

  7. Ginger Beer
    3 Reacties
    317 Dagen lid
    3 Likes
    Ginger Beer
    Gekopieerd!

    Ik vind 1 wedstrijd schorsing ruim voldoende: hij heeft er al 81 minuten op zitten! Dit was beslist geen karatetrap. Veerman ging voor de bal en schampte Meerdinks hoofd slechts, anders was deze wel groggy geweest. Hij had slechts een kras opgelopen. Karatetrappen zijn voorbehouden aan de voorzitter van de KNVB. Patent Applied For!

  8. ajax kampioen 2024-2025
    296 Reacties
    1.500 Dagen lid
    241 Likes
    ajax kampioen 2024-2025
    Gekopieerd!

    Wat zou ? veerman krijgen als de tegenstander in een rolstoel was komen te zitten en invaliden was geworden .veerman mag blij zijn als hij 2 wedstrijden krijg . ik zou veerman schorsen voor 5 wedstrijden waarvan 2 voorwaardelijk. schoppers horen niet meer op het voetbalveld thuis!

    1. Hasi
      292 Reacties
      896 Dagen lid
      870 Likes
      Hasi
      Gekopieerd!

      @ajax kampioen 2024-2025 ... 5 jaar

  9. zDriekie
    18 Reacties
    293 Dagen lid
    6 Likes
    zDriekie
    Gekopieerd! bewerkt

    Wat is dit nou weer voor een flauwe kul die Veerman raakt zijn tegenstander met zijn voet in het gezicht, moetwillig of niet maar dat is niet aan de orde ,maar omdat die Veerman zo,n keurige jongen is en bij PSV speelt moeten we dit maar voor zoete koek gaan tolereren nee deze schorsing is voor 100% terecht en met strafvermindering wordt de scheidsrechter straks weer in zijn hemd gezet