Het laatste voetbalnieuws » Goal Robben helpt Real aan Spaanse landstitel
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

Goal Robben helpt Real aan Spaanse landstitel

Goal Robben helpt Real aan Spaanse landstitel

Gepubliceerd op zondag 4 mei 2008 om 23:01

Real Madrid is zondag voor de 31ste keer kampioen van Spanje geworden. De club boekte de benodigde zege bij Osasuna dankzij twee goals in de laatste drie minuten van een spectaculaire duel (1-2). Arjen Robben tekende in de 87e minuut voor de gelijkmaker. Gonzalo Higuain maakte even later de winnende goal.

Real Madrid, dat de titel prolongeerde, speelde bijna de hele tweede helft met tien man omdat Fabio Cannavaro in de 46e minuut voor de tweede keer een gele kaart kreeg. Behalve Robben voetbalde ook Wesley Sneijder de hele wedstrijd. Ruud van Nistelrooij en Royston Drenthe kwamen niet in actie. Osasuna kwam in de 82e minuut op voorsprong dankzij een benutte strafschop van Francisco Punal.

Real Madrid heeft door de zege tien punten meer dan nummer twee Villarreal, dat won van Getafe: 2-0. De Spaanse competitie telt nog maar drie speelronden.

Real Madrid speelt woensdag voor eigen publiek tegen aartsrivaal Barcelona, dat zondag de vloer aanveegde met Valencia: 6-0. De traditie wil dat de spelers van de tegenstander van de kersverse titelhouder een erehaag vormen wanneer de kampioen het veld opkomt. In Spanje werd zondagavond al druk gespeculeerd over het feit of Barcelona die traditie gaat breken.

Real Madrid prolongeerde de titel omdat het dit seizoen in Spanje veruit de constantste ploeg was. De formatie profiteerde van de vele blessures bij Barcelona, dat vele wedstrijden niet over Ronaldinho, Deco en Lionel Messi kon beschikken.

De titel van Real Madrid, dat al in de achtste finales van de Champions League door AS Roma werd uitgeschakeld, had ook een Nederlands tintje. Wesley Sneijder, Arjen Robben en Royston Drenthe verhuisden afgelopen zomer allemaal naar de meest succesvolle club van Spanje. Ruud van Nistelrooij vierde vorig seizoen ook al een titelfeest met Real Madrid. De spits, op dit moment nog niet helemaal fit, was dit seizoen in 21 duels goed voor twaalf doelpunten. Wesley Sneijder maakte in 27 duels acht treffers. Hij groeide in zijn eerste seizoen bij Real Madrid uit tot de steunpilaren van de nieuwe trainer Bernd Schuster.


Gerelateerd

Wedstrijden

Osasuna - Real Madrid

Clubs

Real Madrid
Osasuna

Tip:

Real Madrid tickets en voetbalreizen bestellen

Reacties

Meer voetbalnieuws

Wedstrijdverloop

Osasuna - Real Madrid 1-2
Lees alles over Osasuna - Real Madrid

FCUpdate Social Media

De stand

es Primera Division 2007-2008
1. Real Madrid 38 85   12. Espanyol 38 48
2. Villarreal 38 77   13. Betis 38 47
3. FC Barcelona 38 67   14. Getafe CF 38 47
4. Atletico Madrid 38 64   15. Real Valladolid 38 45
5. Sevilla FC 38 64   16. Recreativo de Huelva 38 44
6. Racing Santander 38 60   17. Osasuna 38 43
7. Real Mallorca 38 59   18. Real Zaragoza 38 42
8. UD Almeria 38 52   19. Real Murcia 38 30
9. Deportivo 38 52   19. Murcia 38 30
10. Valencia 38 51   20. Levante UD 38 26
11. Bilbao 38 50  
Bekijk ook de Primera Division 2007-2008 stand, wedstrijden en nieuws.