Met NAC Breda treft AZ vrijdag een onvervalste Angstgegner. Tweemaal eerder stonden beide teams dit seizoen tegenover elkaar en beide keren ging de zege naar NAC. Op de eerste speeldag van dit seizoen won NAC in Alkmaar met 1-2, waarna eerder dit jaar in het bekertoernooi eenzelfde resultaat op het scorebord kwam.
"Maar dat was beide keren onterecht", zegt Van Gaal op de AZ-website. "Maar als je daar nog een derde keer verliest kun je dat niet meer zeggen. NAC speelt eigenlijk hetzelfde als wij, alleen haalden zij in die duels een hoog rendement en wij niet."
"Of er meer druk komt kijken nu de titel lonkt? Nee, we voelen juist steeds minder druk. Met steeds minder wedstrijden te gaan staan we met alsmaar meer punten bovenaan. De druk zullen we pas gaan voelen in de kampioenswedstrijd. Ik heb nog nooit een goede kampioenswedstrijd gezien. Hoewel, AZ is ook daar een uitzondering op", verwijst Van Gaal naaar het kampioensduel van AZ in het seizoen 1980/ 1981, toen Feyenoord in de eigen Kuip met 1-5 opgerold werd.
Overigens kan Van Gaal tegen NAC Breda beschikken over een fitte selectie. Alleen Hector Moreno en Serio Romero zijn nog niet van de partij. "Medisch fit zijn is anders dan wedstrijdfit zijn. Moreno is er vier maanden uitgeweest. Wij zijn nu op zo'n hoog niveau actief: dan is het voor hem moeilijk om terug te keren. Sergio moet eerst bij Jong AZ keepen zodra hij beide handen optimaal kan gebruiken."