Mario Balotelli haalt in zijn rol als ongeleid projectiel geregeld het nieuws. Volgens technisch directeur Brian Marwood van Manchester City is de tijd aangebroken dat de Italiaanse international zijn gedrag gaat veranderen.
De 22-jarige Balotelli zorgt zowel binnen als buiten het veld met enige regelmaat voor opschudding. Zo kwam de spraakmakende aanvaller al diverse keren in botsing met manager Roberto Mancini. Verder veroorzaakte Balotelli met zijn peperdure Benley al eens een ongeluk, brandde hij met vuurwerk een deel van zijn woning af en bezocht hij vlak voor een wedstrijd een stripclub.
"Het is belangrijk dat voetballers het goede voorbeeld geven. We hebben een fantastische selectie, maar er zijn altijd spelers die zich niet helemaal aanpassen aan het systeem", zegt Marwood over Balotelli in The Sunday Mirror. "Pablo Zabaleta, Vincent Kompany, Joe Hart, Gareth Barry en Joleon Lescott zijn uitstekende rolmodellen. We hebben spelers die weten hoe ze zich moeten gedragen."