De Jong: "Voelde me hier meteen thuis"

0 reacties
29 november 2012, 16:00

Je bent er zo, vanuit grote delen van Nederland is Borussia Mönchengladbach dichterbij dan pakweg AZ, FC Twente of FC Groningen. Bij Venlo de grens over en na een minuut of twintig verschijnt het Borussia Park, het fraaie stadion van de club waar Luuk de Jong sinds dit seizoen speelt. “Je ziet aan alles hoe groot deze club is.”

Wie er nog nooit geweest is en van voetbal houdt, zou er goed aan doen eens een bezoekje te brengen aan Borussia Mönchengladbach. Alles in en rond het stadion ademt voetbal. Aan de gevels van de fraai groen verlichte, in 2004 opgeleverde voetbaltempel hangen grote posters van spelers uit de 'Jahrhundertelf' van Gladbach, het elftal van de eeuw. Ze hangen er allemaal: van Stefan Effenberg tot Günter Netzer en van Jupp Heynckes tot Berti Vogts. Grote namen uit het verleden, vooral uit de jaren '70 toen Borussia Mönchengladbach vijf keer kampioen van Duitsland werd.

Zelfs ruim twee uur voor de wedstrijd, als het stadion nog dicht is, valt er genoeg te doen rond het Borussia Park. Groepjes fans verzamelen zich, met bier en bockworst in de hand, rond grote schermen waar live-beelden uit de Tweede Liga getoond worden. De Duitse equivalent van Telstar- AGOVV wordt met grote interesse gevolgd.

“Je ziet aan alles hoe groot deze club is”, zegt de spits tegen FCUpdate.nl. “Dit is een echte topclub, een ploeg met een grote historie. En iedereen is hier enorm vriendelijk, wat het voor mij makkelijker maakt me aan te passen. Ik voelde me hier eigenlijk meteen thuis. En als ik even naar Nederland wil kan dat zo, met een uurtje zit ik bij Siem op de bank.”

Dat het leven als spits in de Bundesliga wel iets anders is dan in de Eredivisie, merkt De Jong ook. Waar hij bij Twente aan de lopende band scoorde, ging het in zijn eerste maanden bij Mönchengladbach moeizamer. Twaalf officiële wedstrijden speelde hij tot nu toe voor de Duitse club, drie keer wist hij te scoren. En net toen het in oktober wat beter leek te gaan, raakte hij geblesseerd. Hij moest een kleine ingreep aan zijn knie ondergaan en kon pas vandaag weer voor het eerst met de groep meetrainen.

Door zijn blessure had De Jong wel even tijd voor andere dingen. “Rond wedstrijden zitten wij altijd in een hotel, dus dan ben je drie dagen weg. En als je dan drie wedstrijden per week speelt, houd je heel weinig tijd over om te wennen aan de omgeving en dingen in huis te regelen. Deze maand heb ik daar wat meer tijd voor gehad, dat was op zich wel lekker. Ik heb sinds kort nu bijvoorbeeld ook Nederlandse televisie thuis. Kan ik mooi Eredivisie Live kijken en de boel in Nederland een beetje in de gaten houden”, lacht hij.

Door: Roland Mather

Twitter: @rolandmather

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl

  • Ticketshop
0 reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen

Reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen
Measurement pixel