De Trofeo Ricardo Zamora, de prijs voor de minst gepasseerde doelman van de Primera Division, is dit seizoen gewonnen door een Belg. Thibaut Courtois kreeg als keeper van Atletico Madrid slechts 29 goals tegen, minder dan welke andere keeper in Spanje dan ook. De huurling van Chelsea neemt de prijs over van FC Barcelona-doelman Victor Valdes, die de afgelopen vier jaar de minste tegengoals kreeg.
De 21-jarige Courtois is de jongste doelman in 71 jaar op de erelijst. Hij is blij met zijn prijs, zegt hij tegen Sporza. "De Trofeo Zamora winnen is een eer. Ik moet zeker al mijn ploegmaats bedanken. Zonder hen was dit niet gelukt", aldus de doelman.
Met Atletico won Courtois dit seizoen de Copa del Rey, het Spaanse bekertoernooi. In de competitie eindigde de ploeg als derde, achter FC Barcelona en Real Madrid.