‘Ronald Koeman: ‘Sem Steijn staat mijlenver af van het Nederlands elftal’’

11 augustus 2025, 07:45
Bondscoach Ronald Koeman bij voorbeschouwing NOS
Foto: © NOS
11 reacties
Maak ons je Google-favoriet

Sem Steijn hoeft voorlopig niet te hopen op een plekje in het Nederlands elftal, zo oordeelt Valentijn Driessen na de woorden van Ronald Koeman bij De Oranjezomer. De columnist van De Telegraaf denkt dat Feyenoord-trainer Robin van Persie de plank heeft misgeslagen door de van FC Twente overgekomen middenvelder aanvoerder te maken.

Steijn draagt komend seizoen de aanvoerdersband bij Feyenoord, die hij (verrassend) heeft overgenomen van Quinten Timber. “Als Feyenoord en Van Persie moeten terugvallen op een 23-jarige topscorer, die nooit iets heeft gehad met de club Feyenoord, pas net binnen is, zich nog moet bewijzen op dat niveau, dan zegt het tevens iets over de armoede aan persoonlijkheden en echte Feyenoorders in de selectie van Van Persie”, opent Driessen.

Artikel gaat verder onder video

Hoewel Steijn zich ‘door alle interviews heenbluft’, is de journalist niet overtuigd. “waarom een nieuweling in de top van Nederland opzadelen met al die extra ballast. Ook Steijn – weliswaar een grote aankoop – verdient het om rustig te acclimatiseren, zijn draai te vinden bij Feyenoord en in de eerste plaats te doen waarin hij het beste is: voetballen en doelpunten maken”, schrijft hij.

“Dat Steijn in de eerste serieuze seizoensweek ongewild wordt meegezogen in deze polemiek is tekenend en tegelijk onwenselijk. Van Persie had dit in het belang van Steijn en Feyenoord moeten voorkomen”, vervolgt Driessen.

‘Nederlands elftal ver weg voor Steijn’

Koeman schoof afgelopen week aan bij De Oranjezomer, waar hij inging op de situatie rondom Steijn bij het Nederlands elftal. Hoewel de middenvelder afgelopen jaar als topscorer eindigde, is hij nog niet in beeld bij het Nederlands elftal. “Om bij het Nederlands elftal te horen moet je heel goed zijn", lacht de bondscoach. "En dat kan hij worden. Maar hij gaat nu spelen bij een club waar het om de prijzen gaat. Hij moet concurreren met jongens als Tijjani Reijnders en Justin Kluivert. Dat is niet zo makkelijk”, sprak Koeman.

“Inmiddels bemoeide zelfs bondscoach Ronald Koeman zich ermee. Die nam het op voor zijn international en afgezette Feyenoord-captain Quinten Timber en gaf bij De Oranjezomer eveneens aan dat Steijn mijlenver af staat van zijn Nederlands elftal dat op weg is naar het WK. Iets wat Koeman eerder al liet blijken door de topscorer van Nederland eind vorig seizoen om onbegrijpelijke wijze zelfs niet uit te nodigen voor een korte stage voor de dubbel tegen de voetbaldwergen Finland en Malta”, is het oordeel van Driessen.

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl
Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl
  • Ticketshop
  1. Martine
    418 Reacties
    638 Dagen lid
    1.336 Likes
    Martine
    Gekopieerd!

    Ik was al niet zo”n supporter van deze Depay supporter maar nu is hij voor mij nog verder de (s,,,) modder in gezakt 🤢🤢

  2. St0nie
    2 Reacties
    1.408 Dagen lid
    14 Likes
    St0nie
    Gekopieerd!

    Wat een praatjes van koeman zijn keuze hebben nog tot niks geleid..wat betreft sem hij deed het supergoed en van mij mag hij aanvoerder blijven..koeman het is arrogant om te zeggen dat hij nog niks kan omdat ie bij twente vandaan komt hij speelt beter dan menig oranje speler!! Maar je moet hem niet te selecteren nu heeft Feyenoord meer aan hem...koeman de kwakzalver.

  3. 78Rico
    47 Reacties
    1.218 Dagen lid
    417 Likes
    78Rico
    Gekopieerd!

    Ach ja Koeman, hij maakt zijn keuzes blijkbaar een hekel aan van persie omdat deby hem eruit moet schieten meer kan ik niet over de beste man melden iemand met veel en weinig verstand

  4. Quarlon
    Erkende gebruiker! Meer info
    1.296 Reacties
    1.502 Dagen lid
    4.719 Likes
    Quarlon
    Gekopieerd! bewerkt

    Koeman moet zich niet met interne gelegenheden bij clubs bemoeien. Ook houdt hij te autistisch vast aan ‘spelers van vroeger’. Hij wordt steeds ongeschikter en heeft geluk dat er weinig alternatieve opties zijn voor bondscoach

  5. Jejadi
    6 Reacties
    997 Dagen lid
    56 Likes
    Jejadi
    Gekopieerd!

    Driessen, wie is dat?
    Koeman op zijn slechtst.
    De tijd van Steijn in Oranje komt vanzelf...

  6. Hurricane.
    349 Reacties
    822 Dagen lid
    2.372 Likes
    Hurricane.
    Gekopieerd!

    Mooi zo. Kan alleen maar geblesseerd raken daar.

  7. Zozo
    497 Reacties
    1.180 Dagen lid
    3.324 Likes
    Zozo
    Gekopieerd!

    Alsof het Nederlands Elftal de top van de voetbal pyramide is.

  8. Theodorus67
    34 Reacties
    1.261 Dagen lid
    138 Likes
    Theodorus67
    Gekopieerd!

    Koeman selecteert alleen spelers die meer dan 30 miljoen op hun rekening hebben staan. Zijn niveau.

  9. Wimpiefr
    71 Reacties
    1.501 Dagen lid
    320 Likes
    Wimpiefr
    Gekopieerd!

    De columnist van de Telegraaf denkt... daar gaat het al mis natuurlijk. Dat moet Driessen vooral niet doen. Daar is nog nooit iets van uitgekomen.

  10. Wimpiefr
    71 Reacties
    1.501 Dagen lid
    320 Likes
    Wimpiefr
    Gekopieerd!

    Mooi, zijn we die niet kwijt aan de KNVB, is op het moment toch niets. Daarbij moet een bondscoach niet op de plek van een clubtrainer gaan zitten en uitspraken doen over zijn beleid. Niet netjes en wat voorbarig in dit geval. Maar Valente bij Jong Meerdink enz enz. Het beleid bij de bondscoaches is ook niet echt helder, Depay... ook zoiets. Ik wens ze veel suc6 in Zeist.

  11. ErePemierLaLigueA
    14 Reacties
    912 Dagen lid
    46 Likes
    ErePemierLaLigueA
    Gekopieerd! bewerkt

    Bijzonder dat een uitspraak van beroepsazijnzeiker Driessen in de kop van dit artikel als een uitspraak van Koeman gebracht wordt en iedereen daarin mee gaat. "Nog niet in beeld" (Koeman) klinkt heel anders dan "mijlenver van" (Driessen)