Heerkens door inmenging Cruijff geen tweede doelman van Ajax

24 februari 2026, 18:06
Jordi Cruijff Ajax
Foto: © Imago/realtimes
4 reacties
Maak ons je Google-favoriet

Jordi Cruijff heeft er hoogstpersoonlijk voor gezorgd dat Joeri Heerkens geen tweede doelman van Ajax werd deze winter, schrijft het Algemeen Dagblad. Na het vertrek van Remko Pasveer naar Heracles Almelo dacht men er in de Johan Cruijff ArenA aan de negentienjarige keeper door te schuiven, maar dat ging niet door. Ook het plan waarmee Heerkens naar Ajax werd gehaald staat op losse schroeven, aangezien Cruijff komende zomer een nieuwe eerste doelman wil halen.

Ajax betaalde afgelopen zomer zo’n twee miljoen euro aan Sparta Praag om Heerkens naar Nederland te halen. Het plan was om de talentvolle keeper eerst een jaar te laten rijpen bij Jong Ajax. Als hij zich goed zou ontwikkelen, zou de jongeling komend seizoen eerste doelman kunnen worden, zo was het plan van Alex Kroes. Voordat ‘het plan kon rijpen’, was de technisch directeur echter alweer vertrokken.

Artikel gaat verder onder video

Begin deze maand begon Cruijff als opvolger van Kroes in de Johan Cruijff ArenA. Toen Pasveer afgelopen transferperiode besloot dat hij terug wilde keren naar Heracles Almelo, klonken er volgens het AD intern stemmen om Heerkens te promoveren tot tweede doelman. Dat zag de bestuurder, die op dat moment nog niet in zijn functie was toegetreden, absoluut niet zitten en hij stak hier hoogstpersoonlijk een stokje voor.

Cruijff wilde namelijk een meer ervaren tweede keeper achter Vitezslav Jaros, waarna Ajax Maarten Paes naar Nederland haalde. Toen Jaros vorige week zijn knie verdraaide, werd duidelijk dat hij tot het einde van het seizoen is uitgeschakeld. Daardoor mocht Paes tegen NEC (1-1) direct debuteren. Heerkens sprak hier maandagavond zijn teleurstelling over uit.

Nieuwe eerste doelman

Het plan van Kroes om Heerkens komend seizoen eerste doelman te maken bij Ajax, lijkt onder Cruijff alleen maar lastiger te worden. Het AD weet namelijk dat de technisch directeur in de zomer een nieuwe eerste keeper wil kopen. De verwachting is dat Heerkens of Paul Reverson, reservekeeper bij Jong Ajax, in dat geval verhuurd zal worden.

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl
Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl
  • Ticketshop
  1. Kramer
    Erkende gebruiker! Meer info
    3.322 Reacties
    1.503 Dagen lid
    20.918 Likes
    Kramer
    Gekopieerd! bewerkt

    Ag Heerkens is er nog niet klaar voor, maakt bij jong ook nog aardig wat fouten. Was niet klaar geweest voor Ajax 1

  2. CG
    4.125 Reacties
    1.202 Dagen lid
    14.636 Likes
    CG
    Gekopieerd!

    Mogelijk dat Cruijff gelijk in heeft, niet echt raar!!

  3. Quarlon
    Erkende gebruiker! Meer info
    1.296 Reacties
    1.503 Dagen lid
    4.719 Likes
    Quarlon
    Gekopieerd!

    Die Cruijff manifesteert zich wel heel snel en dwingend op de voorgrond. Kan me voorstellen dat die handelswijze intern vroeg of laat discussie kan opleveren

    1. Martine
      418 Reacties
      639 Dagen lid
      1.336 Likes
      Martine
      Gekopieerd!

      @Quarlon. Zou best wel eens kunnen gebeuren Hij gedraagt zich, zoals wij in Gelderland zeggen, af en toe als een eigenheimer. Dat is vragen om problemen, tenminste als zij daar in Amsterdam tegen een Cruijff in durven gaan