Roy Makaay wil weten wat voor plannen Bayern München volgend seizoen met hem heeft. De aanvaller maakte met zijn club een bijzonder matig seizoen door. Bayern eindigde als vierde en de roep om versterkingen klinkt dan ook harder dan ooit. Ook in de aanvalslinie zou aanzienlijk geïnvesteerd worden. Makaay vraagt zich af, wat zijn rol volgend seizoen bij de Zuid-Duitse club is.
"Ik weet dat ze bij Bayern druk bezig zijn zeven of acht nieuwe spelers te contracteren voor komend seizoen," meldt de Nederlander in het Algemeen Dagblad. "Ik ben benieuwd in hoeverre dat invloed heeft op mijn positie. Ik heb niet de indruk dat ik straks overbodig ben, maar ik zou graag officieel van de clubleiding willen horen hoe ze mijn situatie zien. Dan weet ik waar ik aan toe ben."
Makaay werd de afgelopen weken uitvoerig met een overgang naar PSV in verband gebracht. Een transfer naar de Lichtstad lijkt nog ver weg. Algemeen directeur Karl Heinz Rummenige liet eerder in de media weten dat de Nederlander ook volgend seizoen nog van waarde kan zijn. "Roy staat nog een seizoen bij ons onder contract", stelde Rummenigge. "Hij heeft het afgelopen jaar al zestien doelpunten gemaakt. Wij kunnen Roy volgend seizoen nog heel goed gebruiken."
De club van trainer Ottmar Hitzfeld heeft de beloften Jan Schlaudraff en José Sosa reeds vastgelegd en ook middenvelder Hamit Altintop komt volgend jaar voor de Rekordmeister uit. De spitsengilde moet uitgebreid worden met goaltjesdief Luca Toni van Fiorentina. De Italiaan moet een slordige achttien miljoen euro kosten.