Jong Ajax mag zich dit jaar de beste club uit de Beloftencompetitie noemen. De Amsterdamse ploeg, getraind door Adrie Koster, veroverde maandag de landstitel. Op de Toekomst won Jong Ajax met 2-0 van Vitesse, wat ruimschoots genoeg was om de schaal in ontvangst te kunnen nemen.
Ajax trad aan met Maarten Stekelenburg onder de lat. De vaste doelman van Oranje is onder Marco van Basten tweede keus achter Kenneth Vermeer en mocht minuten maken bij het tweede elftal. Ook vijf andere A-spelers - Rasmus Lindgren, Siem de Jong, Daley Blind, Jeffrey Sarpong en Darko Bodul - verschenen aan de aftrap.
Jong Ajax speelde niet grandioos, maar kwam vlak voor rust toch op voorsprong. De weer fitte Jan-Arie van der Heijden stuurde Danilo weg, die de 1-0 binnen tikte. In de tweede helft kwam het kampioenschap voor de jongelingen niet meer in gevaar. Javier Martina bepaalde vlak voor tijd de eindstand op 2-0, waarna het feest kon losbarsten.
De landstitel vormt een mooi afscheid voor Adrie Koster, die na dit seizoen aan een avontuur als hoofdtrainer bij Club Brugge begint.