NAC Breda speelt vrijdag een competitieduel tegen Heracles Almelo, maar eigenlijk is men in Breda al bezig met de wedstrijd daarna. Komende dinsdag strijden de Bredanaars immers met FC Twente om een ticket voor de KNVB bekerfinale. Ook coach Robert Maaskant maakt er geen geheim van, dat de bekerwedstrijd tegen de Tukkers voor hem belangrijker is dan het competitiepotje in Almelo.
"Die wedstrijd tegen FC Twente leeft enorm, dat lijkt me duidelijk, zowel bij de fans, als ook intern. Ik heb niet het idee dat dat nadelige gevolgen hoeft te hebben met betrekking tot de wedstrijd tegen Heracles, juist omdat we er zo open in zijn geweest. We hebben er nooit een geheim van gemaakt dat die wedstrijd tegen FC Twente voor ons erg belangrijk is. We willen die bekerfinale halen, want voor een club als NAC is dat als kampioen worden", aldus de coach op de website van zijn club.
Toch benadrukt Maaskant dat zijn elftal vrijdag voor de winst gaat. "We gaan in Almelo gewoon voor de drie punten en dan maken we zaterdag een definitief plan van aanpak voor dinsdag. Ik heb de spelers wel gezegd dat ze geen domme dingen moeten doen waardoor ze eventueel direct rood pakken, want dat zou dan een schorsing betekenen die ook voor het bekerduel geldt. Dat willen we natuurlijk niet."