Rafael van der Vaart maakte zondag zijn rentree bij Hamburger SV. Een doorslaand succes werd het niet, want met de Nederlandse spelmaker in de ploeg gingen de Noord-Duitsers met 3-2 onderuit bij Eintracht Frankfurt. Na achttien minuten stond het al 2-0.
Die valse start kwam HSV niet meer te boven, stelt Van der Vaart vast op de site van zijn club. "Als je zo aan een wedstrijd begint, kan je nooit winnen. In de openingsfase waren we veel te angstig. Dat we ons terug in de wedstrijd geknokt hebben is positief, maar dan moet je wel de kansen benutten die je krijgt. Maar goed, we moeten nu niet bij de pakken neer gaan zitten. We moeten hard en intensief aan ons spel werken."
Bij HSV werd Petr Jiracek halverwege de wedstrijd met rood van het veld gestuurd. De Noord-Duitsers staat na drie wedstrijden puntloos onderaan in de Duitse Bundesliga.