Omdat er tropische temperaturen verwacht worden, heeft de voetbalbond KNVB voor komend weekend drinkpauzes ingelast. Halverwege beide speelhelften zal de scheidsrechter het spel even stil leggen, zodat de spelers wat kunnen drinken.
De KNVB heeft de maatregel, die afwijkt van de internationale richtlijn, dinsdag via Twitter aangekondigd. Op de dag van de eerste competitiewedstrijd in de Eredivisie, tussen Ajax en Roda JC, zal het vermoedelijk boven de dertig graden Celcius worden. Ook de dagen daarna worden tropische temperaturen verwacht in Nederland.
Afgelopen zaterdagavond, tijdens de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal, waren er geen drinkpauzes. Ook toen was het bijzonder warm in de Amsterdam ArenA.