Luis Suarez moet zich wekelijks opvreten, als zijn club FC Barcelona een wedstrijd speelt, maar hij niet mag meespelen. De Uruguayaan is tot eind oktober geschorst vanwege het derde bijtincident in zijn carrière, dat op het WK in Brazilië plaatsvond. De aanwinst van Barça heeft het er moeilijk mee, maar voelt zich wel weer meer een voetballer, omdat hij sinds kort mag meetrainen met de Catalanen.
Vanaf de tribunes zag Suarez zijn ploeggenoten van Elche en Villarreal winnen. "De waarheid is dat ik lijd onder deze situatie. Ik ben echt heel lang geschorst. Je voelt je machteloos", sprak de Uruguayaans international tegen Marca over zijn schorsing. "Het enige wat ik kan doen is praten en schreeuwen", stelde de aanvaller, die deze zomer voor een megabedrag overkwam van Liverpool.
Suarez beseft dat al zijn acties na zijn schorsing onder een vergrootglas gelegd zullen worden. "Ik ben hier rustig onder, ik heb in Engeland jarenlang onder grote druk gespeeld. Ik ben eraan gewend geraakt. Na alles wat er gebeurd is, nog meer", aldus Suarez, die al een tijdje mag trainen bij Barça. "Ik ben blij dat ik mijn kinderen weer kan vertellen dat ik naar het werk ga. Ik begin me weer een voetballer te voelen."