De KNVB wordt hard aangepakt, Te Kloese 'moet direct aan de bel trekken': 'Een aanfluiting!'

De KNVB wordt hard aangepakt, Te Kloese 'moet direct aan de bel trekken': 'Een aanfluiting!'
Foto: © Imago
9 reacties
24 februari 2025, 09:30

Willem van Hanegem en Valentijn Driessen begrijpen niet dat Pascal Bosschaart (nog) niet is toegelaten tot de UEFA Pro-cursus van de KNVB. Bosschaart zat de laatste vier wedstrijden als interim-trainer op de bank bij Feyenoord, ondanks het feit dat hij niet de beschikking heeft over de benodigde papieren. Volgens Bosschaart is hij door de KNVB niet toegelaten tot de cursus. Driessen vindt het een ‘aanfluiting’ van de voetbalbond en is van mening dat Dennis te Kloese ‘direct aan de bel moet trekken’.

Feyenoord nam twee weken geleden afscheid van Brian Priske. De Deen werd vorige maand rondom het thuisduel met Bayern München al naar de uitgang geschreven, maar mocht na de even verrassende als sensationele 3-0 overwinning tóch nog een paar weken blijven zitten. Na nederlagen tegen LOSC Lille, Ajax én PSV en een zege op Sparta besloot Dennis te Kloese de samenwerking met Priske alsnog te beëindigen. Bosschaart werd vervolgens naar voren geschoven als tijdelijke vervanger van Priske. Onder zijn leiding verzekerde Feyenoord zich ten koste van AC Milan van een plekje in de achtste finales van de Champions League. Bosschaart vertelde na de return in Milaan dat hij het seizoen wel zou willen afmaken bij Feyenoord, maar de kans was op dat moment al minimaal.

Artikel gaat verder onder video

LEES OOK: KNVB verkoopt pijnlijke 'nee': 'Jouw visie is te veel de visie van Feyenoord'

Niet alleen omdat Feyenoord op de achtergrond druk bezig was met de opvolging van Priske, maar vooral omdat Bosschaart niet beschikt over de benodigde diploma’s. Op basis van de reglementen mag iemand zonder een UEFA Pro-diploma niet langer dan vier weken als interim-trainer fungeren, zo zocht Voetbal International vorige week uit. Bosschaart vertelde zaterdagavond na afloop van het thuisduel met Almere City dat hij door de KNVB niet is toegelaten tot de cursus. Natuurlijk zou het allemaal erg opportunistisch zijn als de KNVB opeens zou zeggen: Pascal Bosschaart heeft met Feyenoord AC Milan uitgeschakeld, hij mag toch wel op de hoogste trainerscursus. Dat zou ongeloofwaardig zijn, zo begint Van Hanegem in gesprek met het Algemeen Dagblad.

Bosschaart laten ze over anderhalf jaar wel toe, hij riep niet voor niets voortdurend dat hij niets negatiefs over de KNVB of Jan Zoutman van de voetbalbond zou gaan zeggen, vervolgt De Kromme, die het toch allemaal wel ‘vreemd’ vindt. De KNVB eist dat er op de bank bij een betaald voetbalclub iemand zit met het hoogste diploma. Heeft diegene niet de juiste diploma’s, dan krijg je even dispensatie, maar als het te lang duurt kost het geld of zelfs aftrek van punten. Maar gek genoeg bepaalt ook de KNVB of jij wel de cursus mag doen. Dus ze eisen een diploma maar ze maken ook uit of je dat papiertje wel mag halen.

© Imago

Driessen fel richting de KNVB

Van Hanegem is van mening dat Bosschaart ‘natuurlijk best’ tussen de namen voor de komende cursus had kunnen staan. Daar sluit Driessen zich bij aan. “Bosschaart, die veel indruk heeft gemaakt als interim-trainer bij Feyenoord, wilde graag aansluiten bij de aankomende cursus. Zoutman zette Bosschaart voorlopig twee jaar in de wachtkamer voor de UEFA Pro-cursus. Want, zo heeft de almachtige Zoutman verteld: Bosschaart is een coach met teveel een Feyenoord-visie. Een andere afvaller is Rene van der Kooij, bekend als de stunttrainer van het KNVB-bekertoernooi. Met Hercules schakelde hij vorig seizoen Ajax uit en ditmaal was hij als trainer van Rijnsburgse Boys te sterk voor Eerste Divisie-koploper FC Volendam. ‘Onvoldoende betaald voetbal-filosofie’ kreeg Van der Kooij te horen in Zeist”, zo schrijft Driessen in zijn column op de website van De Telegraaf.

LEES OOK: Van Hanegem sluit zich niet aan bij berichtgeving en komt met héél ander geluid over Van Persie

Volgens Driessen is het een ‘aanfluiting’ dat de KNVB Bosschaart ‘met al zijn profvoetbalervaring’ heeft gepasseerd vanwege een Feyenoord-visie. “De KNVB moet blanco en onbevooroordeeld staan tegenover welke voetbalvisie van welke individuele cursist dan ook. Gekeken moet worden of iemand de potentie heeft om een toptrainer te worden. Als Nigel de Jong als directeur topvoetbal van de KNVB de afgelopen twee weken niet heeft zitten slapen, dan maakt hij alsnog een plaatsje vrij voor Bosschaart op de UEFA Pro-cursus. Als spreker kan Bosschaart zijn cursusgenoten dan nog even wijzer maken met zijn ervaringen als trainer in de Champions League”, zo klinkt het. “Zoutman heeft Bosschaart met een kluitje in het riet gestuurd, maar zijn argumentatie is tevens een regelrechte aanklacht vanuit de KNVB aan het adres van Feyenoord, en de voetbalvisie die ze in De Kuip met zoveel succes uitdragen. Zie de gewonnen prijzen de laatste jaren, het aantal geleverde internationals en vooral ook de bijzonder aansprekende manier van voetballen waarmee alles is gerealiseerd. Zeker in de tijd van Arne Slot. Wat is er mis met die voetbalvisie?”

De verslaggever is daarom van mening dat Dennis te Kloese ‘direct aan de bel moet trekken’ bij de KNVB. “Hij moet directeur topvoetbal De Jong om opheldering vragen. Of iemand daadwerkelijk vanwege een Feyenoord-visie wordt geweigerd. Zoiets zou betekenen dat ze bij de KNVB hun jarenlange afkeer van het eigenzinnige Feyenoord nog steeds laten terugkomen in het beleid. Als dit zo is, dan getuigt het niet van professionalisme en gaat het handelen bij de hond in tegen de belangen van het Nederlandse voetbal”, aldus Driessen.

➡️ Misschien vind je dit artikel ook interessant

🔗 'Robin van Persie moet direct één enorme eis op tafel leggen bij Feyenoord'

Hugo Borst vindt dat Robin van Persie één cruciale eis moet stellen aan Feyenoord.

9 reacties
Meest relevant
Nieuwste
Oudste
Vanaf level 0
Vanaf level 1
Vanaf level 2
Vanaf level 3
Vanaf level 4
Vanaf level 5
Vanaf level 6
Vanaf level 7
Vanaf level 8

Iedere nieuwe gebruiker begint op level 0. Vanaf dat moment groeit je level automatisch mee met je activiteit binnen de community. Zodra je account is goedgekeurd en je actief meedoet door berichten te plaatsen, te reageren of anderen te helpen, laat je zien dat je betrokken bent.

Hoe vaker je op een positieve, respectvolle en constructieve manier bijdraagt, hoe sneller je level stijgt. Je kunt doorgroeien tot level 8, het hoogste niveau dat laat zien dat je een actieve en gewaardeerde deelnemer bent.

Het level-systeem is bedoeld als waardering voor goed gedrag en positieve interactie. Blijf dus vriendelijk, nieuwsgierig en actief: zo bouw je niet alleen aan je eigen level, maar ook aan een sterke en fijne community voor iedereen.

ERIMIR
4.088 Reacties
516 Dagen lid
38.849 Likes
ERIMIR
Link gekopieerd!
  • 19
    + 1
avatar

Een trainer in opleiding moet ten alle tijde een eigen visie hebben. Dat je een visie nastreeft en kopieert van je eigen club is mooi, maar dat is niet de visie van de persoon zelf. Op die manier word je ook beoordeeld of je al dan een eigen visie hebt. Zo gaat het ook in de maatschappij, zowel in het bedrijfsleven, overheid of de sportwereld. Cadeautjes worden alleen maar met Sinterklaas uitgedeeld, maar alleen als je erin gelooft.

ERIMIR
4.088 Reacties
516 Dagen lid
38.849 Likes
ERIMIR
Link gekopieerd!
  • 19
    + 1
avatar

Dat is een misverstand, Bosschaert werd afgewezen omdat hij met een visie kwam die erg veel leek op die visie van Feyenoord. Ik zeg niet dat die visie verkeerd is, maar het is wel de bedoeling dat ie met een eigen visie komt. Ik gun hem die toelating ook, lijkt mij een goede trainer. Maar ze kunnen nou eenmaal geen uitzonderingen maken, zouden er anders heel veel uitzonderingen gemaakt moeten worden. Voor het hoogste trainers-diploma zijn internationaal nou eenmaal bepaalde voorwaarden vereist.

ERIMIR
4.088 Reacties
516 Dagen lid
38.849 Likes
ERIMIR
Link gekopieerd!
  • 12
    + 1
avatar

@Vriendje Stokvis, hoe kom je aan die fantasie. Er zijn genoeg ED-trainers met een eigen visie en de juiste diploma's en zonder Ajax-visie die actief zijn als coach. Je moet zelf wel er moeite voor doen en niet gratis in de schoot geworpen willen krijgen.

Vriendje Stokvis
1.595 Reacties
442 Dagen lid
8.440 Likes
Vriendje Stokvis
Link gekopieerd!
  • 12
    + 1
avatar

Dat heeft Bosschaart ook gedaan. Die heeft zichzelf aangemeld en afgewezen omdat hij niet een ajax visie maar een Feyenoord visie heeft. Ja en dat willen ze daar niet. Dan wil je er moeite voor doen maar mag je niet de cursus volgen. Discriminatie dus.

Vriendje Stokvis
1.595 Reacties
442 Dagen lid
8.440 Likes
Vriendje Stokvis
Link gekopieerd!
  • 7
    + 1
avatar

In Zeist mag je alleen de ajax visie hebben. Dat is algemeen bekend. Valentijn ziet dat nu ook. Denk je anders dan word je geboycot. Het bewijs is meerdere keren geleverd. Het is pure discriminatie.

ERIMIR
4.088 Reacties
516 Dagen lid
38.849 Likes
ERIMIR
Link gekopieerd!
  • 6
    + 1
avatar

Geen idee, moet je aan de KNVB vragen.

Deblauwe1
674 Reacties
1.166 Dagen lid
1.497 Likes
Deblauwe1
Link gekopieerd!
  • 0
    + 1
avatar

Hoieveel van die trainers zijn er, die een visie hebben die erg veel op de ajaxvisie lijken?????? Ik denk in de opleiding wel 90% en die mogen allemaal wel naar de cursus

Vriendje Stokvis
1.595 Reacties
442 Dagen lid
8.440 Likes
Vriendje Stokvis
Link gekopieerd!
  • 9
    + 1
avatar

We weten toch allemaal dat het daar in Zeist één grote ajax kliek is. Zelfs Valentijn heeft dat nu door.

Sticks
Erkende gebruiker! Meer info
3.249 Reacties
481 Dagen lid
53.773 Likes
Sticks
Link gekopieerd!
  • 1
    + 1
avatar

Hahahahahahahahaa daar is ie weer ons piep piep hallo scholletje!

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen

Reacties

Meest relevant
Nieuwste
Oudste
Vanaf level 0
Vanaf level 1
Vanaf level 2
Vanaf level 3
Vanaf level 4
Vanaf level 5
Vanaf level 6
Vanaf level 7
Vanaf level 8

Iedere nieuwe gebruiker begint op level 0. Vanaf dat moment groeit je level automatisch mee met je activiteit binnen de community. Zodra je account is goedgekeurd en je actief meedoet door berichten te plaatsen, te reageren of anderen te helpen, laat je zien dat je betrokken bent.

Hoe vaker je op een positieve, respectvolle en constructieve manier bijdraagt, hoe sneller je level stijgt. Je kunt doorgroeien tot level 8, het hoogste niveau dat laat zien dat je een actieve en gewaardeerde deelnemer bent.

Het level-systeem is bedoeld als waardering voor goed gedrag en positieve interactie. Blijf dus vriendelijk, nieuwsgierig en actief: zo bouw je niet alleen aan je eigen level, maar ook aan een sterke en fijne community voor iedereen.

ERIMIR
4.088 Reacties
516 Dagen lid
38.849 Likes
ERIMIR
Link gekopieerd!
  • 19
    + 1
avatar

Een trainer in opleiding moet ten alle tijde een eigen visie hebben. Dat je een visie nastreeft en kopieert van je eigen club is mooi, maar dat is niet de visie van de persoon zelf. Op die manier word je ook beoordeeld of je al dan een eigen visie hebt. Zo gaat het ook in de maatschappij, zowel in het bedrijfsleven, overheid of de sportwereld. Cadeautjes worden alleen maar met Sinterklaas uitgedeeld, maar alleen als je erin gelooft.

ERIMIR
4.088 Reacties
516 Dagen lid
38.849 Likes
ERIMIR
Link gekopieerd!
  • 19
    + 1
avatar

Dat is een misverstand, Bosschaert werd afgewezen omdat hij met een visie kwam die erg veel leek op die visie van Feyenoord. Ik zeg niet dat die visie verkeerd is, maar het is wel de bedoeling dat ie met een eigen visie komt. Ik gun hem die toelating ook, lijkt mij een goede trainer. Maar ze kunnen nou eenmaal geen uitzonderingen maken, zouden er anders heel veel uitzonderingen gemaakt moeten worden. Voor het hoogste trainers-diploma zijn internationaal nou eenmaal bepaalde voorwaarden vereist.

ERIMIR
4.088 Reacties
516 Dagen lid
38.849 Likes
ERIMIR
Link gekopieerd!
  • 12
    + 1
avatar

@Vriendje Stokvis, hoe kom je aan die fantasie. Er zijn genoeg ED-trainers met een eigen visie en de juiste diploma's en zonder Ajax-visie die actief zijn als coach. Je moet zelf wel er moeite voor doen en niet gratis in de schoot geworpen willen krijgen.

Vriendje Stokvis
1.595 Reacties
442 Dagen lid
8.440 Likes
Vriendje Stokvis
Link gekopieerd!
  • 12
    + 1
avatar

Dat heeft Bosschaart ook gedaan. Die heeft zichzelf aangemeld en afgewezen omdat hij niet een ajax visie maar een Feyenoord visie heeft. Ja en dat willen ze daar niet. Dan wil je er moeite voor doen maar mag je niet de cursus volgen. Discriminatie dus.

Vriendje Stokvis
1.595 Reacties
442 Dagen lid
8.440 Likes
Vriendje Stokvis
Link gekopieerd!
  • 7
    + 1
avatar

In Zeist mag je alleen de ajax visie hebben. Dat is algemeen bekend. Valentijn ziet dat nu ook. Denk je anders dan word je geboycot. Het bewijs is meerdere keren geleverd. Het is pure discriminatie.

ERIMIR
4.088 Reacties
516 Dagen lid
38.849 Likes
ERIMIR
Link gekopieerd!
  • 6
    + 1
avatar

Geen idee, moet je aan de KNVB vragen.

Deblauwe1
674 Reacties
1.166 Dagen lid
1.497 Likes
Deblauwe1
Link gekopieerd!
  • 0
    + 1
avatar

Hoieveel van die trainers zijn er, die een visie hebben die erg veel op de ajaxvisie lijken?????? Ik denk in de opleiding wel 90% en die mogen allemaal wel naar de cursus

Vriendje Stokvis
1.595 Reacties
442 Dagen lid
8.440 Likes
Vriendje Stokvis
Link gekopieerd!
  • 9
    + 1
avatar

We weten toch allemaal dat het daar in Zeist één grote ajax kliek is. Zelfs Valentijn heeft dat nu door.

Sticks
Erkende gebruiker! Meer info
3.249 Reacties
481 Dagen lid
53.773 Likes
Sticks
Link gekopieerd!
  • 1
    + 1
avatar

Hahahahahahahahaa daar is ie weer ons piep piep hallo scholletje!

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen
Measurement pixel