Ajax kan dure Mislintat-aankoop weer slijten: PAOK toont interesse

12 juli 2025, 22:05
Ajax kan dure Mislintat-aankoop weer slijten: PAOK toont interesse
Foto: © Imago
3 reacties
Maak ons je Google-favoriet

Voor Chuba Akpom lonkt een terugkeer bij PAOK Saloniki. Volgens de Griekse website Sportime wordt de spits van Ajax ‘serieus overwogen’ door PAOK, maar ook door een andere club uit Griekenland. Ajax is bereid mee te werken aan een vertrek.

Akpom, in 2023 door Sven Mislintat aangekocht voor minstens 12,3 en maximaal 14,3 miljoen euro, is een van de spelers die is verbannen naar 'kleedkamer 2' en mag vertrekken. De Engelsman heeft een verleden bij PAOK. Hij stond er onder contract tussen 2018 en 2020; in zijn debuutseizoen wist PAOK het landskampioenschap en de beker te winnen. In de bekerfinale tegen AEK Athene maakte Akpom het enige doelpunt van de wedstrijd.

Artikel gaat verder onder video

PAOK verkocht Akpom in 2020 aan Middlesbrough, dat hem in het seizoen 2021/22 verhuurde aan PASOK. Hij maakte in het seizoen 2022/23 in 40 speelronden 28 doelpunten en werd daarmee topscorer van de Championship, met acht doelpunten meer dan Viktor Gyökeres van Conventry City. Na het seizoen werd hij verkozen tot PFA Championship Player of the Year.

'Spitspositie zooitje bij PAOK'

In totaal speelde hij 131 wedstrijden voor PAOK, waarin hij goed was voor 29 doelpunten en 13 assists. Een terugkeer behoort nu tot de opties. Onttroond kampioen PAOK zoekt naar een nieuwe centrumspits. “Op die positie was het eerlijk gezegd een rommeltje”, klinkt het in Griekenland. “Er zijn fouten gemaakt op die positie, verkeerde keuzes, en veel geld uitgegeven zonder dat het rendement opleverde.”

"Dit jaar wil PAOK een zorgvuldige keuze maken. De namen op het lijstje van de club zijn niet allemaal nieuw — sommige staan er al jaren op. Eén daarvan is Chuba Akpom”, weet Sportime. “Hij ligt bij Ajax nog vast tot de zomer van 2028, en Ajax zal hem niet voor een zacht prijsje laten gaan. In de zomer van 2023 betaalde de club immers zo’n 13 miljoen euro aan Middlesbrough voor zijn komst, een fors bedrag.”

“Akpom is zeker niet de enige spits die PAOK in de gaten houdt. Maar hij is wél een van de opties die serieus overwogen wordt. En niet alleen door PAOK. Ook een andere Griekse club houdt hem in de gaten, mocht daar straks behoefte aan zijn.”

➡️ Meer Ajax nieuws

👉 Kieft schetst onheilspellend scenario voor Heitinga 🔗

👉 Transfergerucht de kop ingedrukt: ‘Ajax weet van niets’ 🔗

👉 Verweij komt met heel ander geluid over Forbs 🔗

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl
Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl
  • Ticketshop
  1. CG
    4.125 Reacties
    1.202 Dagen lid
    14.636 Likes
    CG
    Gekopieerd! bewerkt

    Diegene die weg kunnen en mogen, meteen de grens over. Is zeker niet slecht voor Ajax. Er spelen echt heel veel clubs in heel Europa !!

  2. boyke
    1.312 Reacties
    1.309 Dagen lid
    6.287 Likes
    boyke
    Gekopieerd!

    Ik persoonlijk vind die Akporn toch geen slechte speler en zeker niet de slechtste die ze nu in de selectie hebben zitten. Denk eerder dat ze hem kwijt willen om de maandkosten te drukken. Denk niet dat je aan een griekse club er veel voor kan vangen die zijn veel te scheutig en dat zou dan ook weer jammer zijn. Farioli is niet voor niets weg gegaan omdat hij niet kon investeren in spelers dus zal Heitinga dat ook niet kunnen. Mocht hij 4 miljoen opleveren dan schiet je er niet veel mee op daar koop je toch niet eenzelfde soort speler voor van het kaliber Akporn.

  3. Vriendje Stokvis
    2.140 Reacties
    779 Dagen lid
    9.770 Likes
    Vriendje Stokvis
    Gekopieerd!

    Gaat weg voor 3,5 miljoen. Die Grieken zijn niet gek.