Nederlandse voetbalfans eisen enorme maatregelen KNVB na vuurwerk Ajax

30 november 2025, 20:33
Vuurwerk bij Ajax - FC Groningen
Foto: © Imago
6 reacties
Maak ons je Google-favoriet

Supporters van Ajax hebben zondag met een uitgebreide vuurwerkshow Tum, een onlangs overleden supporter, geëerd. Dit gebeurde in de vijfde minuut van het duel met FC Groningen. Veel mensen in Nederland vinden dat de KNVB enorm hard moet ingrijpen.

Op 1 november werd er al een soortgelijke actie gehouden, toen er voor Patrick Overeem een eerbetoon was georganiseerd. Ook daar kwam er vuurwerk aan te pas en werd de wedstrijd (thuis tegen sc Heerenveen) stilgelegd. De fanatieke supporters (5th Hooligans) vonden dat blijkbaar een succes en hebben besloten dit ook voor Tum, die onlangs op 29-jarige leeftijd overleed, te doen.

Artikel gaat verder onder video

In de vijfde minuut van de wedstrijd werd er plots enorm veel vuurwerk afgestoken in de Johan Cruijjf ArenA. Scheidsrechter Bas Nijhuis voelde de bui al hangen en stuurde de spelers direct naar binnen. Op het moment van schrijven is het onduidelijk of de wedstrijd zondag uitgespeeld gaat worden.

Voetbalfans uit het hele land delen hun verontwaardiging op X. Veel twitteraars vinden onder andere dat Ajax een puntenstraf verdient. Ook een reglementaire 0-3 nederlaag tegen FC Groningen wordt vaak genoemd.

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl
Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl
  • Ticketshop
  1. Vriendje Stokvis
    2.140 Reacties
    779 Dagen lid
    9.770 Likes
    Vriendje Stokvis
    Gekopieerd!

    Nou duidelijk 3 punten voor FC Groningen.

  2. EttoE
    144 Reacties
    621 Dagen lid
    278 Likes
    EttoE
    Gekopieerd! bewerkt

    Als supporter doelbewust een wedstrijd van je club laten staken, en 45.000 andere supporters van jouw club, inclusief kinderen, een klote-avond bezorgen. Hoe ver ben je dan van het pad af?

    1. 0laf
      1.477 Reacties
      1.502 Dagen lid
      6.175 Likes
      0laf
      Gekopieerd!

      @EttoE Heel ver. Ga een bloemetje op zijn graf leggen, of zoiets

  3. EttoE
    144 Reacties
    621 Dagen lid
    278 Likes
    EttoE
    Gekopieerd!

    1 Wedstrijd zonder publiek, 2 bij de volgende overtreding, 3 bij die daarna etc. Je kunt de vakken van de F-side ook een keer leeg laten, dan zijn we ook van die irritante megafoon af.

  4. CG
    4.125 Reacties
    1.201 Dagen lid
    14.636 Likes
    CG
    Gekopieerd!

    Schandalig wat er hier voor nodig was om deze wedstrijd niet door te laten gaan !!

  5. Quarlon
    Erkende gebruiker! Meer info
    1.296 Reacties
    1.502 Dagen lid
    4.719 Likes
    Quarlon
    Gekopieerd!

    Irritant dat dit blijft gebeuren. Vraag me echt af hoe ze dit ook het stadion in krijgen. Niet normaal hoeveel en hoe groot. Triest dat de welwillende supporters weer de dupe zijn