Nieuwe kans voor Kaplan bij Ajax? ‘Kijk met steeds meer bewondering naar hem’

5 maart 2026, 09:37
Ahmetcan Kaplan en Kian Fitz Jim
Foto: © Imago
3 reacties
Maak ons je Google-favoriet

Ahmetcan Kaplan maakt dit seizoen een sterke indruk bij NEC, zo stelt Henk Spaan in de rubriek Spaan geeft punten in Het Parool. De columnist stelt dat de Nijmegenaren vooral een sterk collectief zijn, maar vindt toch dat de huurling van Ajax zich onderscheidt.

NEC plaatste zich dinsdag ten koste van PSV voor de finale van de KNVB Beker, waarin AZ de tegenstander is. De Nijmegenaren wisten in eigen huis met 3-2 te winnen van de koploper van de Eredivisie. “Het waren niet de individuen die van NEC een bekerfinalist maakten”, concludeert Spaan na het zien van die halve finale. Toch wil de schrijver er wel een speler uitlichten.

Artikel gaat verder onder video

“Ik kijk met steeds meer bewondering naar Kaplan. Opnieuw penetreerde hij aan de linkerbinnenkant, waar hij PSV’ers liet trillen van onzekerheid. Dest had een vreselijke avond.” De centrumverdediger wordt dit seizoen door Ajax verhuurd aan NEC en maakt een goede indruk in het Goffertstadion. Afgelopen winter probeerden de Amsterdammers de Turk nog definitief te slijten aan NEC, door hem te betrekken bij een deal voor Kodai Sano. Daar ging de stuntploeg niet mee akkoord.

Dat NEC uiteindelijk doorstootte naar de finale, was volgens Spaan wel te wijten aan het ‘collectivisme’. “De speler stortten zich als helse hoornaars op tegenstanders in balbezit. Om één PSV’er zoemden steeds een stuk of drie van die razende steekmachines”, vergelijkt Spaan. “Hier werd niet gezellig gekoffietafeld, maar het boerenbont met servies en al weggerukt. Het werd een aaneenschakeling van Blitzkriegs op elke meter van het veld.”

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl
Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl
  • Ticketshop
  1. FC Bal op het dak
    133 Reacties
    348 Dagen lid
    483 Likes
    FC Bal op het dak
    Gekopieerd!

    Kaplan doet niet onder van Baas, laatst genoemde speelt elke wedstrijd wel een tegenstander in de voeten waar gevaar uitkomt en is ontzettend zwak in de lucht.

  2. CG
    4.125 Reacties
    1.201 Dagen lid
    14.636 Likes
    CG
    Gekopieerd!

    Na mijn mening heeft hij zich (veel) verder ontwikkeld bij NEC. Ajax zou er alles aan moeten doen om hem terug te halen als ze daar erg tevreden over zijn!!

  3. The all blacks
    261 Reacties
    1.300 Dagen lid
    2.108 Likes
    The all blacks
    Gekopieerd!

    Ik zou hem terughalen.
    En dan Baas op 6.
    Proberen waard.