Ajax en doelman Jay Gorter zouden er verstandig aan doen om aan het einde van het seizoen uit elkaar te gaan, zo stelt Wessel Kroon in de podcast Transferpioniers. De inmiddels 24-jarige keeper kwam in 2021 voor een miljoen euro over van Go Ahead Eagles en is in Amsterdam derde keus achter Remko Pasveer en Matheus. Zijn perspectief op speeltijd is inmiddels dusdanig vertroebeld dat een vertrek volgens Kroon 'voor alle partijen het beste' zou zijn.
Op 6 maart jongstleden moest Gorter plotseling aan de bak in het Europa League-duel met Eintracht Frankfurt. Eerste keus Remko Pasveer viel in de Johan Cruijff ArenA na een klein halfuur spelen - bij een 1-0 voorsprong - geblesseerd uit. Omdat winteraanwinst Matheus op dat moment nog niet speelgerechtigd was, kwam Gorter van de bank om de routinier te vervangen. Kort na zijn entree incasseerde de doelman de 1-1 van Hugo Larsson, twintig minuten voor tijd maakte Ellyes Skhiri de beslissende 1-2. Ajax bewoog vervolgens hemel en aarde om Matheus tóch in te mogen schrijven voor de return, en vond daarin uiteindelijk gehoor bij de UEFA. Een B-elftal van de Amsterdammers ging in Duitsland echter fors onderuit (4-1), waardoor de Europese uitschakeling een feit was.
LEES OOK: Ajax troeft PSV af en haalt aanvaller terug die in 2019 werd weggestuurd
Kroon, bekend van de Pantelic Podcast en Ajax Showtime, laat zijn licht schijnen over de keeperssituatie bij Ajax voor volgend seizoen. "Ik vind dat een derde keeper altijd eentje uit je eigen jeugd zou moeten kunnen zijn", stelt Kroon. "Als ik nu de keuze zou moeten maken uit een van de keepers van Jong Ajax, dan valt de keuze duidelijk op Paul Reverson. Ook omdat ik dat een echte Ajax-keeper vind. Hij is heel sterk aan de bal en hij heeft ook bewezen dat hij goede reflexen heeft. Ik denk dat hij meer een Ajax-keeper is dan Charlie Setford, dus ik zou hem derde keeper maken. Dan is de kwestie Matheus of Pasveer nog een soort ingewikkeld, omdat je weet dat Pasveer nu echt oud wordt. Dan is het niet meer dan logisch dat hij op een gegeven moment wat pijntjes krijgt, zoals nu ook. Daar kun je niet meer op bouwen, dat dat de enige sterke keeper is in je selectie. Dus ik zou Matheus, als hij het niveau dat hij nu haalt, er zeker bij houden." Ajax huurt de Braziliaan sinds afgelopen winter van SC Braga, en heeft daarbij naar verluidt een koopoptie ter waarde van zo'n 2,5 miljoen euro bedongen.
Als Reverson inderdaad zou worden doorgeschoven naar de eerste selectie, zou Gorter nóg verder in de pikorde dalen. Een zomers vertrek zou in dat geval uitkomst bieden. "Ik denk dat dat voor alle partijen het beste is", zegt Kroon. "Ik kan me voorstellen dat het voor hem mentaal lastig was tegen Frankfurt. Hij dacht eindelijk zijn kans te krijgen, maar Ajax heeft er alles aan gedaan om Matheus in te schrijven voor de uitwedstrijd. Dat komt ook niet lekker over. En ik denk dat voor Gorter het perspectief ook niet meer zo goed is bij Ajax, die krijgt zijn kansen ook niet meer. En als hij hem krijgt, dan is het in no-time alweer gedaan." Bovendien heeft Gorter in de zestien wedstrijden die hij tot nu toe heeft mogen spelen in Ajax 1 ook geen onuitwisbare indruk achtergelaten op Kroon: "Ik denk dat hij niet genoeg heeft laten zien dat hij in potentie een topkeeper is voor Ajax." Gorter heeft bij Ajax nog een contract tot medio 2026.
👉 Een andere trainer uit de Eredivisie kruipt heel even in de huid van Francesco Farioli: "Vijf battles to go." 🔗
👉 Ajax krijgt een open sollicitatie van een oude Champions League-held: "Ik wil trainer worden." 🔗
👉 Manchester United heeft zijn oog laten vallen op Abdellah Ouazane, die wordt vergeleken met Jude Bellingham. 🔗
👉 Een vertrek van Francesco Farioli naar één club wordt uitgesloten: 'Daar gaat hij echt niet heen.' 🔗
👉 De zaakwaarnemer van Brian Brobbey noemt twee ideale vervolgclubs: 'Daar zou hij het geweldig doen.' 🔗