Raheem Sterling maakte zondag een zeer zwakke indruk in De Klassieker tussen Feyenoord en Ajax (1-1). De Engelsman was 55 minuten lang onzichtbaar, waarna hij werd vervangen door Leo Sauer. Willem van Hanegem schrijft in zijn column in het Algemeen Dagblad dat het lijkt alsof Feyenoord Sterling uit een ‘veteranencompetitie’ heeft gehaald.
Feyenoord verraste halverwege februari door Sterling transfervrij naar De Kuip te halen, maar tot dusver maakt de vleugelspeler absoluut nog geen indruk. De 82-voudig international lijkt nog altijd te worstelen met zijn fitheid, waardoor hij nog amper positief heeft kunnen bijdragen aan het spel van de Rotterdammers. Zondag werd hij na 55 minuten gewisseld na een weinig overtuigend optreden tegen Ajax.
“De miljoenen van de Champions League staan op het spel, maar Feyenoord speelt nog steeds met een linksbuiten die lijkt te zijn weggeplukt uit de veteranencompetitie”, begint Van Hanegem over de 31-jarige buitenspeler. “Het is bijna zielig wat hij laat zien.” Het Feyenoord-icoon krijgt door de uitspraken na afloop het gevoel dat Sterling ‘nog maar een procentje verwijderd is van zijn topvorm’.
Dat is echter niet het geval, zo denkt De Kromme. “Wees eerlijk, Ricky Kruys hoopt over twee weken dat Sterling tegen zijn FC Volendam speelt en niet Leo Sauer”, verwacht Van Hanegem. De columnist denkt dat Feyenoord ook in het Kras Stadion een zeer lastig duel wacht. “Wie na de 1-1 in De Klassieker denkt dat Feyenoord inmiddels dat soort potjes wel even wint, maakt een fout die veel mensen maken.”
Van Hanegem zag dat Feyenoord blij was dat er in eigen huis niet was verloren van de aartsrivaal. “Lijkt logisch, maar dat is het niet”, stelt hij. “Ze hadden in de Kuip de klus moeten afmaken tegen één van de zwakste ploegen van Ajax in jaren. Bij winst was het gat acht punten met Ajax en vijf met NEC. Dan weet je het nog niet, maar dat zou voldoende kunnen zijn”, besluit hij.