Het laatste voetbalnieuws » Mourinho vertrok na onenigheid met Abramovich
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

Mourinho vertrok na onenigheid met Abramovich

Mourinho vertrok na onenigheid met Abramovich

Gepubliceerd op donderdag 20 september 2007 om 10:06

De verstoorde relatie met eigenaar Roman Abramovich heeft geleid tot een voortijdig vertrek van José Mourinho bij Chelsea. De Engelse voetbalclub maakte donderdag bekend dat het tot 2010 doorlopende contract met de eigenzinnige Portugese trainer per direct en met wederzijds goedvinden is opgezegd.

De Londense club liet het vooralsnog bij de simpele mededeling dat Mourinho de club verlaat. De club motiveerde het vertrek niet, maar het is duidelijk dat de povere resultaten in het prille seizoen een rol hebben gespeeld. Chelsea verloor meteen het eerste competitieduel van Aston Villa en bezet na zes wedstrijden slechts de vijfde plaats.

Avram Grant neemt de positie over van Mourinho. De voormalige bondscoach van Israël bekleedde al de functie van directeur voetbalzaken. Hij is een vriend van Abramovich. Chelsea verklaarde op de clubsite dat Grant samen met assistent Steve Clarke de leiding krijgt over het eerste elftal. Niet duidelijk is of het gaat om een permanente of tijdelijke benoeming.

De Russische miljardair Abramovich haalde Mourinho in 2004 voor veel geld weg bij het Portugese Porto, dat onder zijn leiding de Champions League won. Mourinho bracht meteen succes. Chelsea veroverde in 2005 de landstitel, de eerste in vijftig jaar. Het jaar daarop werd de Londense club opnieuw kampioen. Het won tevens twee keer de League Cup en een keer de FA Cup. Van de 120 competitiewedstrijden die Chelsea onder zijn trainerschap speelde, won de ploeg er 85, kwam 25 maal tot een gelijkspel en verloor er slechts 10.

Mourinho slaagde er echter de afgelopen drie jaar niet in een Europese prijs te pakken en dat begon Abramovich te ergeren. Chelsea verloor twee jaar achtereen van Liverpool in de halve finales van de Champions League. Afgelopen dinsdag kwam het in eigen huis en voor slechts 25.000 toeschouwers niet verder dan een armzalig 1-1 tegen het Noorse Rosenborg.

Geleidelijk aan raakte het geduld van Abramovich met Mourinho op. Zelfs met de duurste spelers ter wereld bleef de hoogste Europese prijs uit. Mourinho op zijn beurt stelde inmenging van de eigenaar niet op prijs. Hij wilde Kaka van AC Milan kopen, maar Abramovich drukte door dat een vriendje van hem, Shevchenko, naar Londen kwam.

De Oekraïense spits vond zijn draai niet en Abramovich eiste de benoeming van een speciale assistent naast de trainer om Shevchenko te motiveren. Mourinho weigerde pertinent en daarmee was de breuk eigenlijk onafwenbaar. Abramovich draaide in januari al de geldkraan dicht waardoor Chelsea geen nieuwe spelers meer kon aankopen voor het nieuwe seizoen.

Mourinho gaf donderdag evenmin zelf een toelichting op zijn vertrek. Hij lichtte zijn sterspelers, onder wie aanvoerder John Terry, per sms in. Donderdag kwam hij even langs op het trainingscomplex om afscheid te nemen. De coach is nu eenmaal een eigenzinnig iemand, die vaak controverse oproept.

Hij is ook altijd overtuigd van eigen kunnen en het falen van een team ligt zelden tot nooit aan zijn aanpak. "Je kunt geen omelet bakken zonder eieren", was zijn reactie afgelopen zaterdag na de zwakke 0-0 tegen Blackburn Rovers. Hij bedoelde daarmee dat Chelsea nu eenmaal niet goed kan presteren zonder de geblesseerde spelers Frank Lampard, Didier Drogba en Michael Ballack.


Gerelateerd

Clubs

Chelsea

Tip:

Chelsea-kaartjes en voetbalreizen bestel je veilig op Sportstadion.nl

Reacties

Meer voetbalnieuws

FCUpdate Social Media