Deze site brengt je het laatste voetbalnieuws, foto's, video's en interviews uit de voetbalwereld.
Dat alles 24 uur per dag, zeven dagen per week!
© 2004-2012 FCUpdate.nl Groningen

AZ heeft dinsdag het broze zelfvertrouwen weer wat opgevijzeld met een eenvoudige zege in het bekertoernooi. De Alkmaarders waren in eigen huis met 3-0 te sterk voor Heracles Almelo, vorig jaar nog halve finalist in de KNVB-beker.
![]() |
AZ stapte daarmee voor de tweede keer in vier dagen als winnaar van het veld, iets wat in Alkmaar de laatste maanden niet meer zo vanzelfsprekend is. AZ doet het dit seizoen in de beker in ieder geval nu al beter dan een jaar eerder. Toen gingen de Alkmaarders al in de tweede ronde onderuit. De ploeg van Louis van Gaal verloor - geheel in de stijl van het desastreuze seizoen - destijds met 1-0 van Cambuur Leeuwarden.
Van Gaal had zijn opstelling voor de eerste keer dit seizoen niet gewijzigd ten opzichte van de voorgaande wedstrijd. Daar had de oefenmeester ook weinig reden toe, want zijn elftal boekte afgelopen zaterdag tegen landskampioen PSV de eerste competitiezege (1-0). Met die knappe overwinning op de landskampioen werd de sluimerende crisissfeer in Alkmaar direct de kop ingedrukt. Na nederlagen tegen NAC Breda en ADO Den Haag was de zege op PSV voor Van Gaal en zijn ploeg meer dan welkom.
Veel tijd om na te genieten van de eerste competitiezege had AZ niet. Ook op de bekerwedstrijd tegen Heracles lag namelijk behoorlijk wat druk. De ambitieuze Alkmaarders blijven dit seizoen tot hun eigen verdriet verstoken van Europees voetbal, iets wat volgend jaar niet opnieuw mag gebeuren.
![]() |
In het matig gevulde DSB Stadion had AZ weinig moeite met Heracles, de eerste horde in het bekertoernooi. De in de competitie nog ongeslagen Almeloërs gaven de thuisploeg volop ruimte om te voetballen, een situatie waarin AZ op zijn best is. De ploeg van Van Gaal kwam al na ruim een kwartier spelen op voorsprong door Hector Moreno. De Mexicaanse verdediger kon een hoekschop van Stijn Schaars ongehinderd binnenkoppen: 1-0.
De vroege voorsprong gaf AZ vertrouwen. Bij vlagen leken de aanvallen van de Alkmaarders weer iets op het spel van twee seizoenen geleden, toen de ploeg op de laatste speeldag de landstitel misliep en de finale van het bekertoernooi bereikte. Daarin was Ajax na strafschoppen te sterk.
Hoogtepunt van de avond was het tweede doelpunt van AZ, die volledig op naam kwam van Mounir El Hamdaoui. De Marokkaanse artiest begon rond de middenlijn op de linkerflank aan een solo, passeerde met speels gemak drie verdedigers van Heracles en liet vervolgens bijna vanaf de achterlijn doelman Martin Pieckenhagen in de korte hoek kansloos (2-0). Invaller Graziano Pellè, die zijn rentree maakte na lang blessureleed, mocht in de slotfase op aangeven van El Hamdaoui ook nog de derde treffer aantekenen.
| AZ - Heracles Almelo 3-0 | ||
|---|---|---|
| Lees alles over AZ - Heracles Almelo |
| AZ - Heracles Almelo nieuws | |
|---|---|
| 24 sep. '08 | Van Gaal spreekt van "belangrijke overwinning" |
| 23 sep. '08 | Kijkoperatie voor Heracles-verdediger Boakye |
| Lees alles over AZ - Heracles Almelo | |
| Heracles Almelo nieuws | |
| 24 mei. | Breukers praat probleem met Heracles uit |
| 24 mei. | Breukers maakt dezelfde fout als Labyad |
| 22 mei. | Heracles Almelo nodigt trio opnieuw uit |
| 16 mei. | Zwolle legt zelfde kunstgras als Heracles aan |
| Lees meer Heracles Almelo nieuws | |
| AZ nieuws | |
| 26 mei. | V/d Vaart raadt Maher buitenlandse transfer af |
| 21 mei. | Maher kiest definitief voor Nederland |
| 17 mei. | Verbeek niet tevreden met handelswijze Ajax |
| 15 mei. | Ambitieuze Maher: "Ik sta open voor een transfer" |
| Lees meer AZ nieuws | |
| KNVB Beker nieuws | |
| 2 jul. '09 | Van Puyvelde: "Bekerwinst was Fries orgasme" |
| 8 jun. '09 | Bekerfinale komend seizoen vóór eind competitie |
| 18 mei. '09 | Sibon en Janssen lopen tegen bekerschorsing aan |
| 18 mei. '09 | Fries Roorda: "Geweldige beloning voor Heerenveen" |
| Lees meer KNVB Beker nieuws | |