Het laatste voetbalnieuws » Bayern München vecht voor laatste kans
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

Bayern München vecht voor laatste kans

Bayern München vecht voor laatste kans

Gepubliceerd op dinsdag 24 november 2009 om 15:33

Uitschakeling dreigt woensdag voor Bayern München in de Champions League. Maccabi Haifa uit Israël komt op bezoek in de Allianz Arena en de ploeg van trainer Louis van Gaal moet winnen om uitzicht te houden op de knock-outfase. Bayern snakt na de dubbele nederlaag tegen Bordeaux naar een overwinning op het hoogste Europese niveau. De druk blijft maar toenemen op het elftal en de Nederlandse oefenmeester.

"Wanneer een topclub slecht presteert, dan wordt de kritiek persoonlijker en sterker", reageerde Van Gaal dinsdag op de huidige situatie bij de Duitse recordkampioen. De ploeg bezet een teleurstellende zevende plaats in de Bundesliga. Volgens Uli Hoeness is het ontslag van de Nederlandse coach niet aan de orde. "We willen de problemen samen met Van Gaal oplossen. Hij is nog zoekende, maar heeft onze volledige steun", aldus de manager van Bayern op de Duitse televisie.

Begeleid door een hels fluitconcert verlieten de spelers zondag het veld na de remise (1-1) tegen koploper Bayer Leverkusen. Het was voor Bayern de derde puntendeling op rij in de Bundesliga. De ploeg maakte een angstige indruk en Van Gaal sprak na afloop van een "onzeker elftal zonder vertrouwen". Ondertussen blijven de personele problemen zich opstapelen voor de geplaagde coach.

Het is onzeker of Arjen Robben woensdag meespeelt. De aanvaller herstelt, evenals teamgenoot Franck Ribéry, maar langzaam van zijn knieblessure. Een andere netelige kwestie voor Van Gaal is de kritiek op zijn functioneren. Philip Lahm, die vooral het clubbeleid bekritiseerde, en Luca Toni kregen al eens een disciplinaire straf. De geblesseerde spits liet dinsdag weer van zich spreken. Tegen een Italiaanse televisiezender verklaarde Toni dat zijn relatie met Van Gaal "zo goed als ten einde is".

Bayern heeft een vervolg van het avontuur in de Champions League niet meer in eigen hand. De club bezet na vier wedstrijden in groep A de derde plaats met vier punten, zes minder dan koploper Bordeaux. Juventus staat tweede met acht punten. Maccabi Haifa is puntloos hekkensluiter. Bayern moet zelf winnen en hopen dat Bordeaux thuis Juve verslaat.

De Zuid-Duitse club treft in Maccabi Haifa de trotse koploper van de Israëlische competitie met de volle dertig punten uit de eerste tien duels. "Het voelt als een finale", blikte Lahm dan ook vooruit.


Gerelateerd

Wedstrijden

Bayern München - Maccabi Haifa

Clubs

Bayern München

Competities

Champions League

Tip:

Bayern München kaartjes

Reacties

Meer voetbalnieuws

Wedstrijdverloop

Bayern München - Maccabi Haifa 1-0
62'I. Olic1-0
Lees alles over Bayern München - Maccabi Haifa

FCUpdate Social Media

De stand

Champions League - Groepsfase
Groep A Groep B
1. Bordeaux 6 16   1. Manchester Utd 6 13
2. Bayern 6 10   2. CSKA Moskou 6 10
3. Juventus 6 8   3. Wolfsburg 6 7
4. M Haifa 6 0   4. Besiktas 6 4
Groep C Groep D
1. Real Madrid 6 13   1. Chelsea 6 14
2. AC Milan 6 9   2. FC Porto 6 12
3. Marseille 6 7   3. Atletico 6 3
4. FC Zürich 6 4   4. APOEL 6 3
Groep E Groep F
1. Fiorentina 6 15   1. FC Barcelona 6 11
2. Lyon 6 13   2. Inter 6 9
3. Liverpool 6 7   3. Rubin 6 6
4. Debrecen 6 0   4. Dinamo Kiev 6 5
Groep G Groep H
1. Sevilla FC 6 13   1. Arsenal 6 13
2. Stuttgart 6 9   2. Olympiakos 6 10
3. Unirea Urziceni 6 8   3. Standard 6 5
4. Gl. Rangers 6 2   4. AZ 6 4
Bekijk ook de Champions League stand, wedstrijden en nieuws.