Het laatste voetbalnieuws » Van Marwijk: "Goede eerste stap richting WK 2010"
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

Van Marwijk: "Goede eerste stap richting WK 2010"

Van Marwijk: "Goede eerste stap richting WK 2010"

Gepubliceerd op woensdag 20 augustus 2008 om 21:42

Met een goed gevoel blikte Bert van Marwijk woensdag terug op zijn eerste interland als bondscoach. De opvolger van de vertrokken Marco van Basten vond zijn ploeg tijdens de oefenwedstrijd tegen Rusland (1-1) heel behoorlijk spelen. "Dit beschouw ik als een goede eerste stap richting het WK van 2010 in Zuid-Afrika."

Nederland start de kwalificatieronde voor de mondiale eindronde volgende maand met een uitwedstrijd tegen Macedonië. Daarna volgen optredens tegen de andere groepsgenoten: Noorwegen, Schotland en IJsland. "We hebben vandaag tegen Rusland duidelijk gemaakt dat we met vertrouwen naar die duels kunnen toeleven", zei Van Marwijk. "Ik ben vooral blij dat we ook tegen de sterke Russen niet te veel mogelijkheden hebben weggegeven. Het stond goed, zoals ze dat zeggen."

Dat Rusland niet vaak voor doelman Maarten Stekelenburg verscheen, was niet alleen een compliment voor de Nederlandse defensie. Mark van Bommel verrichte tijdens zijn terugkeer bij Oranje samen met Nigel de Jong veel nuttig werk centraal op het middenveld. Het Nederlands elftal mocht zich wel aanrekenen dat het slechts een keer scoorde. Robin van Persie schoot in de 24e minuut prachtig raak.

"We hebben inderdaad heel veel kansen gekregen", doelde Van Marwijk op mislukte inzetten van Van Persie, Arjen Robben en de invallers Dirk Kuijt en Jan Vennegoor of Hesselink. "We hadden vaker dan eenmaal moeten scoren. Maar al met al overheerst bij mij de tevredenheid. De Russen zijn heel gevaarlijk in de counter. Dat gevaar hebben we redelijk kunnen neutraliseren. Dat is knap."

Rusland redde in de slotfase nog een gelijkspel nadat Giovanni van Bronckhorst Dmitri Torbinksi in het strafschopgebied had gevloerd. Konstantin Zyrianov benutte in de 78e minuut de toegekende strafschop. "Ik vond het terecht dat de scheidsrechter voor een strafschop floot", zei Van Marwijk. "Het was een overtreding."

De bondscoach denkt voorlopig nog in de geest van zijn voorganger Van Basten. Klaas-Jan Huntelaar en Maarten Stekelenburg dankten tegen de Russen hun basisplaats aan het besluit van Ruud van Nistelrooij en Edwin van der Sar om niet meer voor Oranje uit te komen. De overige negen basisspelers konden ook bij Van Basten vaak op speeltijd rekenen. Ze stelden Van Marwijk niet teleur. "Ik kijk terug op een heel behoorlijke wedstrijd", besloot de nieuwe bondscoach. "Ik vond het namelijk helemaal geen vriendschappelijk duel. Er werd fel en fanatiek gestreden. Ik ben blij dat het er zo flink aan toe ging. Daardoor heb ik kunnen zien dat we op de goede weg zijn. Het was heel behoorlijk."


Gerelateerd

Clubs

Nederland

Personen

Bert van Marwijk

Tip:

Reacties

Meer voetbalnieuws

FCUpdate Social Media