Het laatste voetbalnieuws » Ten Cate verlaat Ajax een illusie armer
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

Ten Cate verlaat Ajax een illusie armer

Ten Cate verlaat Ajax een illusie armer

Gepubliceerd op maandag 8 oktober 2007 om 16:08

Trainer Henk ten Cate verliet vorige zomer de winnaar van de Champions League voor een droom. Hij nam afscheid van Ronaldinho en al die sterren van Barcelona omdat hij als geboren Amsterdammer prijzen wilde winnen met Ajax. Een illusie armer vertrekt Ten Cate naar Chelsea, waar hij voor heel veel geld als veldtrainer aan de slag kan.

Ten Cate mag in Londen doen waar hij echt goed in is. De oefenmeester verstaat de kunst om spelers met behulp van specifieke trainingen veel beter te maken. Een ster als Ronaldinho spreekt nog steeds met respect over Ten Cate. Wesley Sneijder en Ryan Babel zetten vorig seizoen met dank aan de Amsterdamse trainer een laatste stap richting de internationale top.

Ten Cate bezorgde Ajax grote transfersommen, maar nauwelijks prijzen. Hij won de nationale beker, twee Johan Cruijff-schalen en de play-offs. Ten Cate greep met Ajax echter naast de landstitel en miste tot twee keer toe de prestigieuze en lucratieve Champions League.

Onder Ten Cate werd Ajax donderdag voor het eerst sinds 1989 de toegang tot de tweede ronde van de UEFA Cup belemmerd. De oefenmeester had echter al voor de nederlaag tegen Dinamo Zagreb zijn besluit genomen. Hij wilde de lucratieve aanbieding van Chelsea niet laten schieten voor een grotendeels toch al verloren seizoen met Ajax.

Ten Cate stelt de leiding van Ajax voor een probleem. Het bestuur van de Amsterdamse club ging uit van een scenario dat pas komende zomer in een nieuwe trainer voorzag. Een voorname kandidaat als Marco van Basten zou dan wellicht zijn functie als bondscoach voor het trainerschap van Ajax willen verwisselen. Ook erkende trainers Frank Rijkaard (Barcelona), Guus Hiddink (Rusland), Louis van Gaal (AZ) en Co Adriaanse (Al-Sadd) zijn momenteel elders werkzaam.

Ten Cate is na Morton Olsen, Jan Wouters, Co Adriaanse, Ronald Koeman en Danny Blind alweer de zesde trainer binnen negen jaar die niet aan de wensen van de directie voldoet. Ajax moet van de clubleiding structureel deel uitmaken van de beste zestien clubs van Europa. Dat is bijna onmogelijk wanneer ieder seizoen de beste spelers vertrekken en goede opvolgers niet worden gevonden. Zo merkte ook Ten Cate, die ruim een maand na Wesley Sneijder door de achterdeur afscheid van Ajax neemt.


Gerelateerd

Clubs

Ajax

Tip:

Het officiële Ajax jaarboek 2010-2011 + DVD

Reacties

Meer voetbalnieuws

FCUpdate Social Media

De stand

nl Eredivisie 2007-2008
1. PSV 34 72   10. FC Utrecht 34 46
2. Ajax 34 69   11. AZ 34 43
3. NAC Breda 34 63   12. Vitesse 34 43
4. FC Twente 34 62   13. Sparta 34 34
5. SC Heerenveen 34 60   14. Heracles Almelo 34 32
6. Feyenoord 34 60   15. Willem II 34 31
7. FC Groningen 34 51   16. De Graafschap 34 30
8. NEC 34 49   17. VVV Venlo 34 29
9. Roda JC Kerkrade 34 47   18. Excelsior 34 27
Bekijk ook de Eredivisie 2007-2008 stand, wedstrijden en nieuws.