Deze site brengt je het laatste voetbalnieuws, foto's, video's en interviews uit de voetbalwereld.
Dat alles 24 uur per dag, zeven dagen per week!
© 2004-2012 FCUpdate.nl Groningen

Martin Jol sprak bij zijn aanstelling als hoofdcoach van Tottenham Hotspur zijn bewondering uit voor Bill Nicholson, de in Londen legendarische manager die de Spurs in 1961 naar de dubbel leidde. De 'glory days' moesten terugkomen in Londen, zei de Hagenaar die meteen in de harten van de fans werd gesloten.
Jol ging uiteindelijk aan de hoge verwachtingen ten onder. Na twee vijfde plaatsen in de Premier League moesten de Spurs zich maar eens gaan mengen in de titelstrijd. Na de dramatische seizoensopening, de club staat in de degradatiezone met zeven punten uit tien duels, was er geen houden meer aan. Al hield Jol zelfs tot aan zijn laatste dag op White Hart Lane de steun van de meerderheid van de fans.
Jol volgde in het najaar van 2004 de Fransman Jacques Santini op nadat hij enkele maanden eerder als diens assistent was binnengehaald. Zijn presentatie was een verademing. Santini, die de Engelse taal amper machtig was, was niet geliefd in Noord-Londen. Jol communiceerde een stuk beter en was altijd helder en duidelijk in zijn uitleg.
![]() |
De Hagenaar, 51 inmiddels, was altijd de man van de duidelijke standpunten, als speler al een leider in het veld. Zijn actieve carrière voerde hem langs FC Den Haag, Bayern München, FC Twente, West Bromwich Albion, Coventry City en opnieuw FC Den Haag waar hij in 1989 zijn loopbaan afsloot. Als trainer belandde hij via ADO (amateurs), Scheveningen en Roda JC in 1998 bij RKC Waalwijk. Met een van de laagste begrotingen van de Eredivisie presteerde hij jaarlijks boven verwachting. RKC plaatste zich zelfs twee keer voor de intertoto.
Frank Arnesen, toen nog technisch directeur bij Tottenham, haalde Jol naar Londen. Lang leek hij kandidaat om hoofdcoach van Feyenoord te worden maar oud-voorzitter Jorien van den Herik hield de komst van de Hagenaar tegen omdat hij hem te 'dikkerig' vond. Twee jaar ervoor was hij bij PSV in beeld geweest, maar de Eindhovenaren hadden de voorkeur gegeven aan Guus Hiddink.
Bij Totttenham stond hij na het vertrek van Santini dan eindelijk aan het hoofd van een op papier grote club. Jol begon met een 5-4-nederlaag tegen rivaal Arsenal maar liet gelijk zijn intenties blijken. Aantrekkelijk voetbal stond voorop, een goed gevulde portemonnee hielp mee de gevallen Londense club naar hogere regionen te brengen. In zijn eerste volledige seizoen miste Jol op een haar Champions League-deelname. Het afgelopen seizoen eindigde hij opnieuw als vijfde.
![]() |
Afgelopen zomer kon Jol de dure spits Dimitar Berbatov behouden en mocht hij veel geld uitgeven aan de komst van aanvaller Darren Bent en talent Gareth Bale. Een nederlaag in het openingsduel tegen Sunderland door een doelpunt in blessuretijd, gevolgd door thuisverlies tegen Everton leidde tot paniek bij de hoogste bazen die gesignaleerd werden in gesprek met Sevilla-coach Juande Ramos.
Jols uitstraling veranderde. 'Dead Man Walking', schreven de tabloids: Op weg naar het schavot. Donderdag volgde het oordeel. Al voor het thuisduel in de UEFA Cup tegen het Spaanse Getafe wist Jol dat de bijl gevallen was. De fans zongen hun coach opnieuw toe. Onwetend van de emotionele lading.