Het laatste voetbalnieuws » Willem II pakt strohalm tegen Heracles
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

Willem II pakt strohalm tegen Heracles

Willem II pakt strohalm tegen Heracles

Gepubliceerd op zondag 23 maart 2008 om 16:22

Willem II heeft zondag de kansen op lijfsbehoud in de eredivisie een flinke impuls gegeven. De Tilburgers versloegen in eigen huis Heracles Almelo met 2-1 en staan nu vier punten los van hekkensluiter Excelsior. Over een week gaat de ploeg van trainer Andries Jonker op bezoek bij naaste concurrent Sparta.

Willem II staat nu zestiende, met een punt achterstand op de veilige vijftiende plaats van De Graafschap. Na de confrontatie met Sparta, nummer veertien in de eredivisie, volgen nog zware wedstrijden tegen SC Heerenveen, Feyenoord en FC Twente.

Willem II zal het die belangrijke wedstrijden wel moeten doen zonder twee belangrijke krachten. Doelman Maikel Aerts brak vorige week tijdens de wedstrijd bij Ajax (4-1) in een duel zijn kuitbeen en scheurde bij de ongelukkige actie bovendien een enkelband. Ook middenvelder Ibrahim Kargbo mist de slotfase van de competitie. Hij werd vrijdag geopereerd aan zijn kleine teen.

Jonker miste tegen Heracles ook nog verdediger Frank van der Struijk, die tegen Ajax een hersenschudding opliep. De Tilburgse oefenmeester liet clubtopscorer Rydell Poepon (negen doelpunten) zondag verrassend buiten de basis. Jonker gaf de voorkeur aan George Mourad, die sinds zijn entree in Tilburg nog geen enkele keer tot scoren kwam. De Zweed beschaamde het vertrouwen van Jonker echter niet. Kort na rust opende hij met een prachtige knal vanaf zestien meter de score en tekende daarmee voor zijn eerste competitietreffer.

Heracles boekte de afgelopen weken belangrijke overwinningen op directe concurrenten als Sparta, VVV-Venlo en Excelsior. De Almeloërs bereikten ook nog de halve finales van het bekertoernooi, waarin Roda JC woensdag na strafschoppen te sterk bleek. Met de 120 slopende minuten nog in de benen leek Heracles zich in Tilburg niet al te veel in te willen spannen.

Voor rust loonde die houding zich nog en kwamen de Almeloërs nauwelijks in de problemen. Toen Mourad kort na de pauze de thuisploeg echter op voorsprong had gezet, moest Heracles toch de aanval zoeken. In de counter bleef Willem II echter de gevaarlijkste ploeg. Saïd Boutahar dook alleen op voor Heracles-doelman Martin Pieckenhagen, maar de Tilburgse aanvoerder schoot huizenhoog over.

Even later was het wel raak voor Willem II, met dank aan Pieckenhagen. De Duitser kwam ver uit zijn doel om een dieptepass op Frank Demouge weg te schoppen, maar hij trapte knullig over de bal. De spits kon de bal vervolgens gemakkelijk in het lege doel schieten: 2-0. Nog geen twee minuten later deed Heracles iets terug via Robbert Schilder, maar verder kwamen de bezoekers niet.


Gerelateerd

Wedstrijden

Willem II - Heracles Almelo

Clubs

Heracles Almelo
Willem II

Tip:

Reacties

Meer voetbalnieuws

Wedstrijdverloop

Willem II - Heracles Almelo 2-1
46'G. Mourad1-0
69'F. Demouge2-0
71'R. Schilder2-1
Lees alles over Willem II - Heracles Almelo

FCUpdate Social Media

De stand

nl Eredivisie 2007-2008
1. PSV 34 72   10. FC Utrecht 34 46
2. Ajax 34 69   11. AZ 34 43
3. NAC Breda 34 63   12. Vitesse 34 43
4. FC Twente 34 62   13. Sparta 34 34
5. SC Heerenveen 34 60   14. Heracles Almelo 34 32
6. Feyenoord 34 60   15. Willem II 34 31
7. FC Groningen 34 51   16. De Graafschap 34 30
8. NEC 34 49   17. VVV Venlo 34 29
9. Roda JC Kerkrade 34 47   18. Excelsior 34 27
Bekijk ook de Eredivisie 2007-2008 stand, wedstrijden en nieuws.