Het laatste voetbalnieuws » Robin van Persie: "Het moet af"
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

Robin van Persie: "Het moet af"

Robin van Persie: "Het moet af"

Gepubliceerd op zondag 15 juni 2008 om 17:27

Een deeltje van een droom. Dat is wat volgens Robin van Persie Oranje met sensationele zeges op Italië en Frankrijk heeft beleefd. "Echt, een deeltje maar. De rest moet nog komen."

Mooi was het wel, zegt de ster van Arsenal. "Ik ben het nog aan het verwerken. Dit had ik nooit verwacht. Maar het moet af. Er moeten nog zeker drie hele goede wedstrijden komen. Anders hebben we gewoon helemaal niks."

Twee keer viel hij in, één keer scoorde Van Persie. "Dat is heel mooi voor mij. Ik ben tevreden. Niet fit begon ik aan het trainingskamp. Ook mentaal is het dan moeilijk. Aanvankelijk stond ik na inspanningen te snel in het 'rood'. Nu gaat het goed. Ik ben er weer."

Na zijn treffer tegen Frankrijk sprong hij in de armen van zijn fysiotherapeut. "Dat had ik hem beloofd. Al twee weken voordat de voorbereiding in Noordwijk begon, was ik dagelijks urenlang met hem bezig. Ook hij heeft er alles ingestoken. Toen zei ik al: Als ik scoor, kom ik naar jou!" Het moment van zijn binnenkomst tegen Frankrijk verraste hem een beetje. "We staan zwaar onder druk en de trainer zet twee extra aanvallers in. Dan heb je wel lef! Van Basten straalt zoveel zelfvertrouwen uit en dat brengt hij op ons over. Ik zie dat geen enkele bondscoach hem nadoen. Ongelooflijk, wat een bluf."

Van Persie kwam en scoorde. Het was geen gevolg van geheime codes die Van Basten hem influisterde. "Ben je gek. Hij geeft een handje, een knipoog. Doe je best maar. Van Basten is ontspannen. Iedereen roept dat hij dat twee jaar geleden niet was, maar ik heb hem niet anders gekend. Hij is niet veranderd."

Na de zege was iedereen wel even 'los', zegt Van Persie. De beelden van de spelers op het veld met hun kinderen op de arm gingen de wereld over. "Dat is toch mooi dat de hele familie overkomt. Mijn moeder was er, mijn schoonvader komt nog. En bij Gio (Van Bronckhorst) is het altijd volle bak."

"Ik zag ook hele leuke foto's in de krant", zegt Van Persie. "Van der Sar met de kleine op de arm, Sneijder ook. Wesley vroeg nog of ik mijn zoon niet bij me had. Ik zeg: Het is elf uur, man. Die ligt allang in bed."

Zelfs premier Jan Peter Balkenende kwam de kleedkamer in. Als Oranje de finale wint, gaat hij het bad in, voorspelt Van Persie.

"We hebben muziek opgezet in de bus. Guus Meeuwis. Vind ik mooi hoor. Ja, de sfeer is goed. Wij blokkeren niet als we het veld opgaan. Dat is het. We vinden het leuk om hier te voetballen. Zo van: We mogen weer."

Hij kent keepers van andere landen die al drie dagen voor de wedstrijd op hun hotelkamer lopen te dribbelen. "Dat is niet goed. Die extreme stress hebben wij niet. Natuurlijk staan we onder grote druk, dat is logisch. Maar dat de hele wereld met ons meekijkt merken we niet tijdens de wedstrijd. Daar komen we pas later achter."

Het oranje alom is wel magisch. "We spelen steeds thuis. Frankrijk wisselt ook drie keer, maar die jongens krijgen geen steun van buiten. Wij komen het veld in en het stadion explodeert. Alles wat je ziet is oranje. Dan ga je er voor. Samen. Dat gevoel kent de tegenstander niet."

Wat hij ook mooi vond? "Ik hoorde dat een concert van Bon Jovi twee uur was uitgesteld. De fans wilden eerst even naar Nederland kijken. Dat is toch wat."


Gerelateerd

Clubs

Nederland

Tip:

Reacties

Meer voetbalnieuws

FCUpdate Social Media

De stand

EK - Groepsfase
Groep C Groep B
1. nl Nederland 3 9   1. hr Kroatië 3 9
2. it Italië 3 4   2. de Duitsland 3 6
3. ro Roemenië 3 2   3. at Oostenrijk 3 1
4. fr Frankrijk 3 1   4. pl Polen 3 1
Groep A Groep D
1. pt Portugal 3 6   1. es Spanje 3 9
2. tr Turkije 3 6   2. ru Rusland 3 6
3. cz Tsjechië 3 3   3. se Zweden 3 3
4. ch Zwitserland 3 3   4. gr Griekenland 3 0
Bekijk ook de EK stand, wedstrijden en nieuws.