Dominic Mostert

Dominic Mostert

Brand Owner

Dominic Mostert al sinds 2012 actief in de online voetbaljournalistiek. Hij geeft leiding aan de FCUpdate-redactie.

Specialisaties Coëfficiënten Voetbal in de maatschappij Clubstructuren en bestuur

14+

JAAR WERKERVARING

7000+

GESCHREVEN ARTIKELEN

Werkervaring

  • Journalist bij SoccerNews
  • Journalist en adjunct-hoofdredacteur bij Voetbalzone
  • Journalist bij Voetbal International
  • Brand Owner bij FCUpdate

Opleiding

  • Bachelordiploma Journalistiek aan de Hogeschool Utrecht
  • Bachelordiploma Politicologie aan de Universiteit Leiden met een minor in American Studies

Locatie

Den Haag, Nederland

Over Dominic Mostert

Dominic Mostert is Brand Owner van FCUpdate en al veertien jaar actief in de online sportjournalistiek. Al op jonge leeftijd begon hij met het schrijven van sportnieuws, waardoor zijn teller inmiddels op duizenden gepubliceerde artikelen staat. Dominic ontwikkelde zich binnen sportredacties tot een journalist met brede ervaring in online verslaggeving, nieuwsproductie en redactionele coördinatie.

Naast zijn werk in de sportmedia studeerde hij Journalistiek aan de Hogeschool Utrecht en Politicologie aan de Universiteit Leiden. Tijdens zijn studie verdiepte hij zich niet alleen in journalistieke vaardigheden, maar ook in politieke en maatschappelijke vraagstukken die regelmatig raakvlakken hebben met de sportwereld.

Sinds februari 2023 is Dominic verbonden aan FCUpdate. Eerst als hoofdredacteur, later als Brand Owner met verantwoordelijkheid voor alle uitingen van het platform. In deze rol stuurt hij de redactie aan en bewaakt hij de journalistieke koers van de website. Daarbij ligt de focus op het bieden van betrouwbare, toegankelijke en inhoudelijk sterke voetbaljournalistiek voor een breed publiek.

Zijn werkzaamheden bestaan onder meer uit het schrijven en redigeren van artikelen, het begeleiden van jonge journalisten, het aannemen van nieuw personeel, overleg met journalisten in het veld en het onderhouden van contact met externe partners binnen de sportmedia. Daarnaast gaat hij regelmatig in gesprek met journalistiekstudenten om hen inzicht te geven in de praktijk van de sportjournalistiek.

Voetbal in de maatschappij, achtergronden van clubs en UEFA-coëfficiënten

Dominic specialiseert zich in de maatschappelijke context van het voetbal en de structuren rondom het clubvoetbal. Hij volgt hoe voetbal en samenleving elkaar beïnvloeden, bijvoorbeeld wanneer politici of bestuurders de sport inzetten voor eigen belangen, maar ook bij onderwerpen als discriminatie in de voetballerij of juist de verbindende kracht van supportersacties.

Daarnaast richt hij zich op de achtergronden van clubs en competities in Europa. Bij lotingen van Europese toernooien analyseert hij vroeg in het seizoen al mogelijke potindelingen en de invloed van UEFA-coëfficiënten op Nederlandse clubs. Zodra tegenstanders bekend zijn, duikt hij in de context van die clubs: van gevestigde namen tot minder bekende tegenstanders zoals FC Drita en FC Noah.

Ervaring als redacteur en leidinggevende

Dominic begon op jonge leeftijd met het schrijven over voetbal. Hij startte in 2012 bij SoccerNews, waar hij zijn eerste artikelen publiceerde en de basis van het online sportnieuws leerde kennen. In 2016 maakte hij de overstap naar Voetbalzone, waar zijn werkzaamheden zich uitbreidden. Hij kreeg de kans vele (oud-)voetballers en analisten te interviewen en achtergrondverhalen te schrijven. Dominic was nauw betrokken bij de verslaggeving rond het WK 2018 en het EK 2021. Later volgde een promotie tot adjunct-hoofdredacteur.

Na zijn dienstverband bij Voetbalzone werkte Dominic als webredacteur bij Voetbal International. Binnen de online redactie was hij onder meer betrokken bij de verslaggeving rond het WK 2022, waarin het Nederlands elftal tot de kwartfinale reikte. Daarnaast kreeg hij de kans om achtergrondverhalen te schrijven voor VI PRO. Ook werkte hij verder aan zijn kwaliteiten op het gebied van grafische vormgeving en de distributie van verhalen op sociale media.

In februari 2023 ging Dominic aan de slag bij FCUpdate. Hij werd binnengehaald als hoofdredacteur en onder zijn leiding groeide FCUpdate uit tot een van de meest bezochte voetbalwebsites van Nederland. In 2025 promoveerde Dominic tot Brand Owner, waardoor zijn verantwoordelijkheden toenamen. Hoewel hij zelf actief deel uitmaakt van de nieuwsredactie en graag schrijft, is zijn focus nog nadrukkelijker komen te liggen op het leidinggeven, contacten onderhouden en het uitwerken van langetermijnstrategieën voor het platform.

Journalistieke werkwijze

Dominic werkt volgens duidelijke journalistieke controle- en verificatieprincipes. In artikelen wordt de oorspronkelijke bron altijd expliciet vermeld, inclusief een hyperlink naar het bronartikel, zodat lezers informatie zelf kunnen controleren en verifiëren. Wanneer berichten via andere media of sociale platforms circuleren, wordt altijd gezocht naar de oorspronkelijke publicatie om te controleren of claims daadwerkelijk in het bronartikel staan.

Tips van externe partijen – bijvoorbeeld zaakwaarnemers of andere betrokkenen binnen de voetbalwereld – beoordeelt hij kritisch. Daarbij wordt nadrukkelijk gekeken naar mogelijke belangen van de bron. Informatie wordt niet gepubliceerd wanneer bewijs ontbreekt of wanneer er onvoldoende onafhankelijke bevestiging is. Onbevestigde berichten worden duidelijk als zodanig aangeduid, bijvoorbeeld door het gebruik van aanhalingstekens of een expliciete bronvermelding. Alleen bij nieuws van betrouwbare journalisten kan ervoor worden gekozen om aanhalingstekens achterwege te laten in de kop.

Binnen FCUpdate hanteert Dominic daarnaast het vierogenprincipe: artikelen worden waar mogelijk door een tweede redacteur gecontroleerd voordat ze verschijnen. Ook begeleidt hij jonge redacteuren actief bij brongebruik, verificatie en redactionele afwegingen om journalistieke kwaliteit en betrouwbaarheid te waarborgen.

Profiel laatst bijgewerkt: 19 maart 2026

Artikelen van Dominic Mostert

Sneijder na Fortuna - Ajax: 'Hij kwam binnen als een heel moeilijke jongen, dat kreeg ik eruit'

  • ma 4 sep. 2023, 22:56
  • ma 4 sep. 2023, 22:56
  • 3

Wesley Sneijder trekt handen af van Ajax: 'Ik heb niet zo gek gereageerd, toch?'

  • ma 4 sep. 2023, 22:41
  • ma 4 sep. 2023, 22:41
  • 2

Wilfred Genee onthult: afgelopen vrijdag zware ruzie bij Ajax

  • ma 4 sep. 2023, 22:34
  • ma 4 sep. 2023, 22:34
  • 3

Geertruida spreekt tijdens Eredivisie Gala: 'Heel knap, ik ben trots op hem'

  • ma 4 sep. 2023, 21:57
  • ma 4 sep. 2023, 21:57
  • 1

Louis van Gaal laat Arne Slot blozen; Jan Joost van Gangelen loopt meteen naar hem toe

  • ma 4 sep. 2023, 21:39
  • ma 4 sep. 2023, 21:39
  • 2

Van Gaal hoopt: 'Het wonder kan plaatsvinden dat ik zelf weer naar de wc kan'

  • ma 4 sep. 2023, 21:25
  • ma 4 sep. 2023, 21:25

'Pestkop' Xavi Simons wordt emotioneel door zijn zusje tijdens Eredivisie Gala

  • ma 4 sep. 2023, 21:12
  • ma 4 sep. 2023, 21:12

Arne Slot gaat stuk om hilarische actie van Fresia Cousiño Arias tijdens Eredivisie Gala

  • ma 4 sep. 2023, 21:10
  • ma 4 sep. 2023, 21:10

Camera gaat naar oude bekende tijdens speech van Xavi Simons: 'Ja, ik zie je al kijken!'

  • ma 4 sep. 2023, 20:48
  • ma 4 sep. 2023, 20:48

'Spelers van Ajax grappen over het Engels van Maurice Steijn'

  • ma 4 sep. 2023, 20:35
  • ma 4 sep. 2023, 20:35
  • 1

'Het is zielig voor Brian Brobbey. Hij vindt dat Ajax allemaal klotespelers heeft gehaald'

  • ma 4 sep. 2023, 19:56
  • ma 4 sep. 2023, 19:56
  • 1

'Arne Slot is not amused en geeft miljoenenaankoop Feyenoord meteen een draai om de oren'

  • ma 4 sep. 2023, 19:21
  • ma 4 sep. 2023, 19:21
  • 5

Davinson Sánchez maakt transfer en wordt herenigd met ex-ploeggenoot van Ajax

  • ma 4 sep. 2023, 19:16
  • ma 4 sep. 2023, 19:16

Alle spelers die Steijn niet mocht hebben van Mislintat: 'Cruijff draait zich om in zijn graf'

  • ma 4 sep. 2023, 18:37
  • ma 4 sep. 2023, 18:37
  • 2

Ajax had geen behoefte aan nieuwe smaakmaker Feyenoord: 'Ze hadden andere doelwitten'

  • ma 4 sep. 2023, 18:21
  • ma 4 sep. 2023, 18:21
  • 3

Valentijn Driessen: 'Iedere dag dat hij naar de ArenA rijdt, denkt hij: wat is dit, waar ben ik beland?'

  • ma 4 sep. 2023, 18:02
  • ma 4 sep. 2023, 18:02
  • 1

Valentijn Driessen en Mike Verweij vragen om loonsverhoging en krijgen direct antwoord

  • ma 4 sep. 2023, 17:38
  • ma 4 sep. 2023, 17:38
  • 3

Gabriela Cavallin doet verhaal over Antony en deelt schokkende foto's

  • ma 4 sep. 2023, 15:20
  • ma 4 sep. 2023, 15:20

De Boer tempert euforie: 'De vorige keer duurde het 163 dagen'

  • ma 4 sep. 2023, 15:00
  • ma 4 sep. 2023, 15:00

Fabrizio Romano deelt krankzinnige schermtijd op Deadline Day: 'Probeer dit niet thuis'

  • ma 4 sep. 2023, 10:07
  • ma 4 sep. 2023, 10:07

Roy Keane aangevallen in Emirates Stadium; Micah Richards pakt vermeende dader aan

  • ma 4 sep. 2023, 00:07
  • ma 4 sep. 2023, 00:07

'Donny van de Beek zorgt voor ergernis met telefoontje om 22.00 uur'

  • zo 3 sep. 2023, 23:54
  • zo 3 sep. 2023, 23:54
  • 2

Pierre van Hooijdonk: 'We hebben hem niet serieus genomen in Nederland, hij is onderschat'

  • zo 3 sep. 2023, 23:38
  • zo 3 sep. 2023, 23:38

Van Hooijdonk: 'Het viel me vorige week al op, maar toen zat ik op het strafbankje'

  • zo 3 sep. 2023, 23:09
  • zo 3 sep. 2023, 23:09
  • 1

Afellay schrikt van niveau Ajax-aankoop: 'Kinderlijk eenvoudig, schrijnend'

  • zo 3 sep. 2023, 22:42
  • zo 3 sep. 2023, 22:42
  • 1

Van Hooijdonk vertelt over contact met Steijn; NOS wil kijkers geruststellen

  • zo 3 sep. 2023, 22:13
  • zo 3 sep. 2023, 22:13

Oorlog tussen Ten Hag en Sancho: aanvaller beticht de trainer van liegen

  • zo 3 sep. 2023, 21:52
  • zo 3 sep. 2023, 21:52
  • 1

Arsenal-supporters begrijpen niets van tweet Jurriën Timber en geven hem een nieuwe bijnaam

  • zo 3 sep. 2023, 12:07
  • zo 3 sep. 2023, 12:07

Sven Mislintat aangepakt bij Goedemorgen Eredivisie: 'Hoe krijg je het voor elkaar?'

  • zo 3 sep. 2023, 11:58
  • zo 3 sep. 2023, 11:58
  • 2

Aad de Mos heeft primeur: 'Club van wereldformaat wil toeslaan bij Ajax'

  • zo 3 sep. 2023, 11:30
  • zo 3 sep. 2023, 11:30
  • 1

Opvallende afwezige in wedstrijdselectie van Feyenoord: transfer lijkt aanstaande

  • zo 3 sep. 2023, 11:07
  • zo 3 sep. 2023, 11:07

Opstelling Feyenoord tegen FC Utrecht: Ivanusec maakt zijn debuut, dit is het 'slachtoffer'

  • zo 3 sep. 2023, 11:00
  • zo 3 sep. 2023, 11:00

Toine van Peperstraten vraagt voorbijlopende Arne Slot wat iedere Feyenoorder wil weten

  • zo 3 sep. 2023, 10:51
  • zo 3 sep. 2023, 10:51
  • 3

Wim Jonk verklapt wat FC Volendam precies voor Eiting wilde hebben: 'Het riekt naar een spel, onvoorstelbaar'

  • zo 3 sep. 2023, 10:24
  • zo 3 sep. 2023, 10:24
  • 1

AZ levert Eredivisie Speler van de Maand; supporters van PSV zijn niet blij

  • zo 3 sep. 2023, 10:07
  • zo 3 sep. 2023, 10:07

Zeer creatief schot van Fredrik Aursnes laat voormalig Ajax-doelman kansloos: 'Take a bow!'

  • za 2 sep. 2023, 23:22
  • za 2 sep. 2023, 23:22

De Eretribune pleit na overwinning van PSV voor nieuwe partner van Frenkie de Jong

  • za 2 sep. 2023, 23:10
  • za 2 sep. 2023, 23:10
  • 1

Joey Kooij zorgt voor woede en onbegrip: 'Altijd gezeik met die gozer, deze man heeft geen autoriteit'

  • za 2 sep. 2023, 22:58
  • za 2 sep. 2023, 22:58
  • 2

Drie woorden van Luuk de Jong zorgen voor felle discussie bij ESPN: 'Heb je poep in je oren?'

  • za 2 sep. 2023, 22:47
  • za 2 sep. 2023, 22:47
  • 1

Joey Veerman: 'Een beetje Holland Casino, hè? Een klein casinootje'

  • za 2 sep. 2023, 22:31
  • za 2 sep. 2023, 22:31

Uitvak PSV doet opvallende ontdekking in Waalwijk en vermaakt zich kostelijk

  • za 2 sep. 2023, 21:56
  • za 2 sep. 2023, 21:56

Noa Lang ziet zijn rugnummer omhoog gaan, komt met opvallende reactie en krijgt zijn zin

  • za 2 sep. 2023, 21:43
  • za 2 sep. 2023, 21:43
  • 1

Eerste reacties na nieuws over terugkeer Van Hooijdonk bij Studio Voetbal: 'Dat wordt een andere zender'

  • za 2 sep. 2023, 21:35
  • za 2 sep. 2023, 21:35
  • 1

Noa Lang profiteert van fout van neef Jeffrey Bruma en wordt meteen aangesproken door Luuk de Jong

  • za 2 sep. 2023, 21:19
  • za 2 sep. 2023, 21:19

Van Hooijdonk keert terug bij Studio Voetbal en komt met eerste reactie

  • za 2 sep. 2023, 20:51
  • za 2 sep. 2023, 20:51
  • 5

Hugo Borst weet startdatum Alex Kroes bij Ajax: 'Een teringzooi, hij maakt zich heel grote zorgen'

  • za 2 sep. 2023, 20:45
  • za 2 sep. 2023, 20:45
  • 2

Hugo Borst: 'Het is bijna xenofobie bij Ajax, niet op een racistische manier'

  • za 2 sep. 2023, 20:32
  • za 2 sep. 2023, 20:32
  • 1

ESPN-studio likkebaardt na waanzinnige actie van Go Ahead Eagles-aanwinst Victor Edvardsen

  • za 2 sep. 2023, 20:00
  • za 2 sep. 2023, 20:00
  • 1

Derksen stelt zich kwetsbaar op over zijn jeugd na frontale aanval van NRC-columniste

  • za 2 sep. 2023, 19:40
  • za 2 sep. 2023, 19:40
  • 1

Robin van Persie en Maurice Steijn stonden op dezelfde shortlist van Feyenoord

  • za 2 sep. 2023, 11:35
  • za 2 sep. 2023, 11:35